Originální název: Pravý výlet pana Broučka do Měsíce

Tribun EU - 2008
ISBN: 978-80-7399-371-9

Tribun EU (2008) 978-80-7399-371-9 96
Československý spisovatel (1985) 22-024-85 432 souborné vydání tří knih o panu Broučkovi
F. Topič (1901)

Cesta „společensky unaveného“ pana Broučka z Vikárky se tentokrát protáhne až k meziplanetárním dálkám! Pan Brouček se setkává na Měsíci s Hvězdomírem Blankytným, který vede bohémský život umělce. Brouček si zažije kromě pomíjivých krás života na Měsíci i pronásledování láskou zaslepenou Ethereou… až ho čeká pevné přistání na Zemi. (Založil/a: Countee)

Skřítek
  27. 1. 2013, 9:26
Příjemná pitominka,která stojí za to aspoň zkusit číst, promarněný čas to rozhodně není,šosácké glosy opilce pana domácího nenudí, skvělá úvaha, že Češi jsou největším národem světa je myšlena vážně, stejně jako vše ostatní v knize...samozřejmě.
svobodka
  26. 12. 2012, 17:06
Opět jedna z knih mé knihovny, kterou jsem se rozhodla znovu přečíst. A rozhodně nelituji. Zatímco v dřívejších letech jsem se také řadila k těm, kteří ji považovali za nepříliš zajímavou, tentokrát jsem se pobavila. Netušila jsem, že Čech prokazoval takový smysl por humor.
Paity
  9. 9. 2013, 14:59
Kniha Svatopluka Čecha je opravdovým zážitkem. Ten psaný styl je svým způsobem archaický, ale humor je vlastně současný.
lucy.sankova
  10. 3. 2013, 23:23
Zvláštní příběh. Nemám moc ráda tenhle styl psaní, ale i přesto mě kniha bavila :-) podivuhodné fantazírování pana Broučka :-)