Jatka

BB art - 2016
ISBN: 978-80-7507-546-8

BB art (2016) 978-80-7507-546-8 354
BB art (1999) 80-7257-024-2 354

U opuštěné křižovatky kdesi v Georgii vystoupí jednoho rána z autobusu muž a vydá se v dešti čtrnáct mil do vzorného městečka Margrave, po stopách dávno zemřelého hudebníka. Tam je ovšem okamžitě zatčen a jako jediný cizinec ve městě obviněn z vraždy: první, k níž zde za posledních třicet let došlo.
Avšak Jack Reacher - jak se tento muž jmenuje - není jen tak ledajaký tulák. Je to ostřílený vojenský policista, od dětství vychovávaný armádou, vycvičený k tomu, aby rychle myslel a ještě rychleji jednal. Jak postupně vycházejí najevo okolnosti svědčící o rozsáhlém zločinném spiknutí a zavražděných stále přibývá, je stále zřejmější, že si pachatelé v Jacku Reacherovi zvolili toho nepravého obětního beránka.
Tento napínaví, drsný thriller s pozoruhodnou zápletkou je vynikajícím dílem talentovaného britského autora. Přináší jednu šokující, divokou a násilnou scénu za druhou, přičemž zároveň vypráví něžný milostný příběh, to vše okořeněné svérázným, suchým humorem. Především však vdechuje život celé řadě výjimečně dobře vykreslených a přirozeně působících postav: v první řadě je to Jack Reacher, jenž svým svérázným individualismem a drsnou inteligencí představuje skutečného hrdinu naší doby. (Založil/a: Toffife)

Magyana
  9. 8. 2013, 8:20
Moje první setkání s Jackem Reacherem nedopadlo vůbec špatně. Kniha se četla dobře, zápletka zaujala. Sice jsem čekala trochu více toho suchého humoru, ale... u mě dobrý.
Nejspíš časem sáhnu i po nějakém tom dalším dílu.
Keatin
  3. 5. 2012, 23:27
Wow, to teda bylo počteníčko. Jack Reacher jako naprosto geniální bývalý vojenský policista, který zúročuje své zkušenosti a podobá se skoro superhrdinovi. Dobrá zápletka, místy překvapivá a dost dobře uvěřitelná, protože v dnešní době se může stát téměř cokoliv. Kniha pro mne byla příjemným překvapením, přečetla jsem ji velice rychle a myslím, že to není poslední kniha s Jackem Reacherem, potažmo poslední kniha od autotra jménem Lee Child. :)
Nestea
  27. 9. 2012, 13:01
já jsem bohužel musela dát pouze tři hvězdičky. Kniha se mi moc nelíbila již už od jejího názvu. Pod slovem Jatka bych si představovala detektivku s mnoha mrtvými, neskutečně napínavým dějem a strhujícími zápletkami a né detektivku v níž jsem několikrát vypozorovala, že se nudím. Určitě si další knihu nepřečtu, neboť číst o neohroženém jedinci, který na co šáhne to se mu povede, opravdu nemusím. :o)
Pend
  10. 11. 2012, 5:41
První ze série knih, kde vystupuje Jack Reacher. Výborně napsaná krimi, dostatečně napínavá. Rozhodně si budu chtít přečíst i následující díly.
dalimoni
  5. 2. 2012, 18:03
Mě se kniha velmi líbila, slušně propracovaný příběh, hlavní hrdina sice trošku Rambo (ale je to vysloužilý voják, tak na to má nárok :-)), ale jinak zajímavý děj, napínavé chvíle, i trošku romantiky, takže já jsem spokojen.
hladass
  5. 1. 2016, 22:39
Knihu jsem si koupil v Levných knihách, aniž bych o ni cokoliv věděl a to jen díky názvu... A byla to trefa přesně do černého... Jednoduchá četba o neporazitelném bývalém vojenské policistovi mi oživila béčkové osmdesátkové filmy se Schwarzennegrem či Stallonem, na kterých jsem jako malý capart vyrůstal a po dočtení jsem začal okamžitě shánět další díly... S odstupem času musím říct, že některé Childovy knihy se mi úplně nevybavují, ale Jatka bych mohl vyprávět snad z paměti a za naprostý top považuji souboj Reachera s pěti kusy v domě a u bazénu... Možná zapracovala i určitá nostalgie, ale Jatka jsou a už i navždy budou jednou z mých nejoblíbenějších knih...
tomdra
  23. 5. 2013, 12:07
Další z příběhů Jacka Reachera a jeho krátkodobých kamarádů. Jako vždy každého přemůže a vždy zvítězí. Jako vždy super příběh.
shebi
  24. 12. 2013, 21:57
Jo a ne. Neotřelá, "beatnicky" vyhlížející zápletka. Následné zamotávání ve stylu "Ordinace v Růžové zahradě" a ve finále rozuzlení po argentinské telenovele. Vskutku dobrý počin, který si své fandy najde, ale já mezi ně nepatřím. Dílo hodnotím 3*, a oceňuji ho, ale pravděpodobně se k tomuto autorovi už nevrátím.
Melda
  7. 6. 2013, 13:07
První kniha s Jackem Reacherem mě chytla a i teď s odstupem asi 10 let si ji stále vybavuji (na rozdíl od některých pozdějších dílů). Břitký smysl pro humor, koňská dávka násilí a klišé, klasická Childovka.
Lucho Gonzalez
  30. 9. 2015, 11:18
Zatím jediná kniha od Childa, se kterou jsem měl tu čest. Ale zklamala mě. Zklamala mě jak zápletka, tak vyvrcholení, které se nedostavilo ani přibližně v mnou očekávané míře. Hrdina Superman už bohužel můj celkový dojem z knihy napravit nedokázal. Jsem zvědavý na ostatní díla tohoto autora, po kterých určitě časem sáhnu. Z tohoto jediného díla jsem však trochu na rozpacích, takže 3*.
bady
  5. 9. 2015, 10:29
Dle mého, klasická americká detektivka o samotářském vlkovi, který jen tak bloumá krajinou a nevyhledává problémy. Problémy si ovšem najdou jeho a on je tak musí řešit. Vlastně mě napadá, že kdyby se to událo o pár století dřív, mohl to být western, jak vyšitej. S Eastwoodem samozřejmě.
Hejhula
  8. 5. 2013, 10:34
Jako oddechovka na dovolenou je to dobré. Příběh je čtivý a odsejpá, jen kdyby to nakonec nezazdil takovou kravinou o tisku peněz. Všichni jsme přece někdy viděli záběry, jak se tisknou eura nebo jiné bankovky a jak ze stroje padají celé archy...
Pajky
  13. 11. 2013, 17:21
K tomu, abych si sehnal nějakou knížu od Lee Childa mě donutil film, který se mi docela zamlouval. Nečekal jsem, že mě to tolik chytne, ale stalo se a já jsem si příběh o Jacku Reacherovi v Margrave užíval od začátku až do konce.
Leach
  12. 7. 2016, 20:16
Jedna z mých nejoblíbenějších. Perfektní námět a zvraty. Vůbec první knížka, u které jsem měla husí kůži při zjišťování nových důkazů, při akci, při Reacherovém uvažování, při všem. A ani trochu mi nevadilo, že je hrdina ztělesněním Bonda, Holmese, možná i Supermana. Naopak mi to připadalo jako správná volba, pro mě byly jeho schopnosti a chytrost jedinou jistotou celého příběhu.
Jestli chci nějakou knížku doporučit, jsou to Jatka.
wendel
  27. 6. 2016, 15:50
Childova prvotina s Jackem Reacherem udala směr pro další pokračování této série. Reacher se octne v nějakém zapadákově, pak se dostane do víru událostí kterým nerozumí ani on, ani čtenář. Zločinci kterým čelí jsou slušný drsňáci a i když to nejsou jatka, jak by název mohl napovídat, tak se snimi Reacher nemazlí a nepředčítá jim jejich práva.
Reacher je pořádně neohrožený, ale jeho supermanství může někomu vadit, na druhou stranu, kdyby byl bábovka,tak koho by to bavilo?
V knize je použitý celkem fikaný způsob padělání peněz. A propos ty peníze...v knize je jedna scéna pro fantazii čtenářů: sklad ve kterém jsou uloženy jednodolarové bankovky na ploše 30x30 metrů a jako pyramida do výše 10ti metrů...jooo to bych chtěl vidět!
Jinak je to solidní vstupní díl, který má své klady i zápory.
problemchild
  3. 7. 2015, 10:08
První knížka s Jackem Reacherem, který je chlapák, jak má být. Knížka je čtivá, napínavá a i téma padělání peněz není špatné. Musím říct, že oproti dalším knížkám je tato knížka hodně syrová, a proto ji dávám 89 %.
ratte8
  24. 8. 2014, 13:21
Dobře napsaná kniha, od které jsem se až do konce nemohl odtrhnout. Pointa mě trochu zklamala a milostná linie mi do příběhu moc neseděla. Jinak jsem ale spokojený za 4* a určitě se ještě na nějakého Jacka Reachera podívám.
number00
  19. 7. 2014, 15:19
Me prvni seznameni s panem Reacherem. Musim uznat, ze pan L. Child umi. Dej ctenare vtahne a vyplyvne ho az na konci knihy, kdy uz v podstate neni o cem psat, protoze zije jen Reacher a par kladnych postav:-D. Dej neni nikde zbytecne protahovat, proste si plyne svym prirozenym tempem az do klidneho zaveru, ktery mohl mit trochu napinavejsi vyvrcholeni.
humumbus
  6. 7. 2011, 10:08
První setkání s bývalým vojenským policistou Reacherem....a začátek série skvělých thrillerů. Reacher se nebojí nikoho a ničeho a padouši před ním nemají šanci.