Nepřítel

Originální název: Enemy

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-040-5

BB art (2007) 978-80-7381-040-5 427

Nový rok 1990. Berlínská zeď padá. Studená válka končí. Amerika nebude mít brzy žádné nepřátele. Armáda nebude mít s kým bojovat. Situace se změní. Jack Reacher má službu jako důstojník vojenské policie na základně v Severní Karolíně, když obdrží zprávu o mrtvém vojákovi ve vykřičeném motelu. Reacher přenechá vyšetřování na místní policii - k infarktům dochází každý den.
Ale proč je Reacher v Severní Karolíně a ne v Panamě, kde probíhá akce? Z mrtvého vojáka se vyklube dvouhvězdičkový generál, který měl pobývat v Evropě. A když se Reacher vypraví sdělit smutnou zprávu do jeho domu, narazí na další mrtvolu: na tělo generálovy manželky. Čemu Reacher čelí? Posledním ozvěnám starého světa... nebo prvním šokům nového?

Lee Child se ve svém úchvatném, fascinujícím thrilleru vrací proti proudu času do dob, kdy Jack Reacher ještě sloužil v armádě. Poprvé se setkáváme s mladým Reacherem, vnitřně vyrovnaným a s vlastní rodinou. S Reacherem v naškrobené uniformě a ověšeným identifikačními známkami, který vyznává vojenskou disciplínu, i když jen svým pragmatickým způsobem. S Reacherem naprosto odlišným od tuláka bez závazků, dokladů a pevné adresy, jakého známe z předešlých sedmi návykových románů. Ten rozdíl nemůže být větší. (Založil/a: Toffife)

quelhar
  26. 6. 2014, 11:51
Paradoxně pro mě asi nejlepší Reacher, kterého jsem četl (tj. z prvních devíti románů). Armádní Reacher mi přišel zajímavější než Reacher potulující se po USA. Hlavním důvodem mého nadšení z této knihy je ale samotná zápletka.
problemchild
  23. 7. 2015, 20:48
Jeden z nejlepších příběhů o Reachorovi, kde ještě slouží v armádě a kde čtenář poznává Reachera za mlada, dále se seznámí s jeho rodinou. Super zápletka zasazená do doby pádu železné opony. Jen by to chtělo ještě příběh ze 112. jednotky:-)) Mohu jen doporučit:-)