Nezvaný host

Originální název: Visitor

BB art - 2001
ISBN: 80-7257-561-9

BB art (2001) 80-7257-561-9 326

Ten vrah je natolik chytrý, že nezanechává žádné stopy, ba ani soudní lékař si není jistý příčinou smrti obětí. Jejich další společné rysy pomáhají vyšetřovatelům FBI zúžit okruh podezřelých: oběťmi jsou zásadně ženy s vojenskou kariérou za sebou. Z armády odešly poté, co vyhrály žaloby o sexuálním obtěžování proti svým kolegům v uniformě. Do okruhu podezřelých se vejde i Jack Reacher.
Jack Reacher zavražděné ženy znal, dokonce se jako bývalý vojenský policista podílel na vyšetřování jejich konfliktů v armádě. I on už se rozloučil s uniformou, avšak policie ho teď staví před nesnadnou volbu: buď být podezřelý z několikanásobné vraždy, nebo jí pomoci najít vraha. A FBI, která jej zase až tolik nepodezřívá, dobře ví, kterou alternativu si vybere.
Reacher nevěří motivu, jaký nejvíc láká federální vyšetřovatele, že totiž jde o vraha nenávidícího ženy, a pouští se do vyšetřování podle vlastního úsudku. Tuší však, že jej čeká nepříjemná konfrontace s armádou. Mrtvé ženy nad ní ve svých kauzách zvítězily a zdá se, že armáda jim to nedokázala prominout. Jako by v tom byla temná symbolika, že mrtvé ležely ve vaně naplněné khaki barvou. Co věděly tak nebezpečného, že musely zemřít, a na koho?
Reacher nachází mnoho stop, které by mohly vést k pachateli - od zpronevěřeného vojenského materiálu až po plejádu psychopatických typů v uniformách. A když se konečně výběr motivů zúží na jediný, i sám otrlý a drsný detektiv nestačí žasnout nad mírou zla, jaká se skrývá v člověku. (Založil/a: Toffife)

Pend
  10. 1. 2013, 6:28
Čtvrtá kniha ze série s Jackem Reacherem. Schéma se opakuje. Reacher je zatčen a obviněn, následně má pomoct odhalit pachatele. Opět dobře napsaná, jenom ten závěr je moc ukecaný.
Hejhula
  8. 5. 2013, 10:42
Zase se opakuje Childova neznalost a skoro bych řekl pohrdání inteligencí čtenáře. Myslím, že autor jeho formátu a prodejnosti musí mít dostatek prostředků i poradců ve věcech, kterým nerozumí a chce o nich psát. NIKDY nedonutíte nikoho udělat pod vlivem hypnózy cokoli...natož popření vlastního pudu sebezáchovy. Skoro jsem byl naštvaný, když jsem došel na konci k takovému stupidnímu závěru, že jsem vyplýtval čas na takovou kravinu...
akina1
  12. 10. 2010, 19:43
Podle mě jedna z nejlepších knih Lee Childa. Reacher je ještě lepší než obvykle. Vřele doporučuji. Myslím, že se dá přečíst během jediného odpoledne, stejně se od ní neodtrhnete ;).