Sophie

Sophie

Podtitul: Skutečný příběh o neuvěřitelném psím putování

Originální název: Sophie

Ikar - 2013
ISBN: 9788024922454

Ikar (2013) 9788024922454 280

Když rodině Griffithových přepadne při bouři jejich milovaný pes Sophie přes palubu lodě, obávají se toho nejhoršího. Sophie je ovšem bojovník s náturou drsného „Australana“. Zvládne uplavat v rozbouřeném moři plném žraloků několik kilometrů až na vzdálený ostrov Whitsunday, kde přežije řadu měsíců a shodou náhod se nakonec setká se svojí „rodinou“. Kniha popisující skutečnou událost potěší všechny milovníky zvířat a čtenáře, kteří hledají inspirující příběh plný odvahy, loajality a přátelství.

Ukázka z textu

Dave zanechal Sophie u paty žebříku a vylezl ke kormidlu. Ověřil si, že Jan má vše na manuál, a udělil poslední instrukce. Slunce se navzdory předpovědi, která na dnešek hlásila krásné počasí, vytratilo z oblohy. Tak prudkou změnu nikdo nepředpokládal. Zvedl se vítr a moře se ještě více rozbouřilo. Když se Dave ujistil, že Jan ze sebe nedělá falešného hrdinu, vydal se za věčně čekající Sophie. Ta však už u patky žebříku nestála. Zřejmě si odskočila, pomyslel si Dave, ale jak krok za krokem sestupoval dolů, divil se, proč ho nepřiběhla přivítat. „Sophie!“ zavolal, když se stále neobjevovala. Chvilku vyčkal. „Sophie!“ Rozbušilo se mu srdce. Zaklel. Pospíchal do salonku, potom utíkal dolů do ložnice a dál do kuchyňky. Když všechno bleskurychle prohledal, vyběhl nahoru na záď a přešel na příď, kde Sophie trávila tolik času. Ale ani tam nebyla. V tom okamžiku si s hrozivou jistotou uvědomil, že odešla do nenávratna. A čas se zastavil. (Založil/a: Eli.)

Lucy1994
  3. 7. 2015, 18:46
Obsahuje spoiler spoiler (Obsahuje spoiler, ale myslím, že to není nic, co by mohlo ovlivnit nebo nějak prozrazovat celý děj)
Celkově zajímavá a rozhodně čtivá kniha. To, co Sophie dokázala, je opravdu obdivuhodné a určitě je veliké potěšení mít takového psa. Akorát mě zaráží jedna věc. Když Sophie spadla přes palubu a Dave s Jan ji marně hledali, proč ty okolní ostrovy neobvolali? Vždyť i jim napadala myšlenka "Co když se dostala na okolní ostrov? Byla přece výborný plavec". Dokonce místo toho, aby se vrátili domů, pluli dál do svého cíle s nadějí, že tam třeba na daném ostrově bude. Ale chápu, že to bylo k neuvěření, takže možná proto nikoho neobvolali. Ale skončit takhle můj pes, rozhodně neváhám a obvolávám okolí. Člověk přeci v tomto životě nikdy neví, co se může a nemůže stát. Bylo by to pořád lepší než se trápit, co se stalo a jestli třeba není možné, že by někam doplavala. Ušetřili by trápení sebe i Sophii. Ale ještě bych to přelouskla. Co mě dorazilo byla Jan, která na silvestra na stejném ostrově, kde Sophie zrovna pobývala, našla pelech a ihned ji napadla myšlenka, že by to mohla být Sophie. Proč tedy aspoň nezjistila nějaké informace? Neudělala nic a pak jen řekla v klidu svému manželovi po návratu Sophie, že to stejně tak nějak věděla, že žije. To mě prostě dorazilo nejvíc. Nechci nikoho odsuzovat, sama nechápe, proč nic neudělala. Ale opravdu mi to přišlo nelogické. Vidí něco, o čem je skoro jistá, že je Sophiino dílo, ale nic neudělá. Nejde mi to do hlavy. Proto 4 hvězdičky.