Originální název: One Shot

Reader’s Digest Výběr - 2006
ISBN: 80-86880-27-3

Reader’s Digest Výběr (2006) 80-86880-27-3 560 Vyšlo ve svazku Nejlepší světové čtení společně s díly: Půlnoční slunce (Rosie Thomas); Kostlivec (Tony Hillerman) ; Na život a na smrt (Larry Stillman)
BB art (2005) 80-7341-597-6 319

Osamělý střelec se schová v několikapodlažní garáži a střílí do davu na veřejném prostranství v malém městě v Indianě. Při zbytečném masakru náhodně zemře pět lidí. Ale střelec po sobě zanechá dokonalou stopu a policie ho rychle dopadne. Jmenuje se James Barr a je to zcela nenapadnutelný případ. Jack Reacher pracuje na svém opálení na pláži v Miami po boku norské blondýny. Tak ledově klidný, že by se na něm dalo bruslit. Nerad však zůstává na jednom místě. Potřebuje se pohybovat. Celý život strávil jako malá součástka dokonalé mašinérie. Stroj potom zakašlal a vyplivl ho. Teď se Reacher většinou kodrcá v autobusech, sleduje okolní scenérii a pozoruje chaos Ameriky. Barr po zatčení odmítá mluvit. Pak svému právníkovi sdělí jedinou větu: „Sežeňte mi Jacka Reachera.“ Jaká událost z minulosti spojuje očividného psychopata a bývalého vojenského policistu? (Založil/a: Toffife)

tomdra
  13. 3. 2013, 20:21
Výborný detektivní thriller. Tato kniha mě moc bavila a už se těším, až se mi do ruky dostanou další knihy od Lee Childa. Příběh bývalého vojenského policisty Reachra byl od začátku do konce moc zajímavý.
quelhar
  26. 6. 2014, 11:46
V pořadí devátý příběh s Jackem Reacherem a první, který byl zfilmovaný. Viděl jsem nejprve film a ten mě přinutil začít číst Childovy romány s Reacherem. Šel jsem spořádaně od nejstaršího, takže pro mě to byla opravdu devátá kníha s tímž hlavním hrdinou. Oproti filmu (kde hlavního hrdinu hraje Cruise s úplně jinými fyzickými parametry než knižní Reacher) je kniha dle mého názoru lepší, neobsahuje nadbytečné "efektní" akční scény. Mohu jen doporučit.
problemchild
  22. 8. 2015, 5:52
Knížka se skvěle čte, ale zde se hlavně nabízí srovnání s filmem, který je v mnoha ohledech přímočařejší nežli knížka, a proto doporučuji začít knížkou a pak filmem, protože naopak má pak člověk pocit, že děj v knížce je rozplizlý. Navíc přidat postavu jen proto, aby si Reacher zašukal je fakt legrační (opravdu jsem nenarazil na hlubší význam dané postavy):-))
Rabjohns
  24. 11. 2014, 10:29
Zdálo se mi,že se kniha rozjíždí pomalu, ale jinak dobrý. Trošku nestandardní je to,že Reacher tentokrát pracuje v týmu.