Království

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4206-4

Knižní klub (2013) 978-80-242-4206-4 360

Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však – na rozdíl od těch prvních dvou věcí – málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu… Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls – i pravdu o sobě samotné… Druhý díl z vynikající série Amandy Stevensové o Hřbitovní královně, který doslova uchvátil čtenáře po celém světě.
kosmas.cz (Založil/a: Manon)

Astonius
  21. 5. 2014, 10:43
První díl byl podle mého názoru lepší, takový "uvěřitelnější" co se týče běžného života hlavní hrdinky. V tomto druhém dílu vše okolo duchů OK, ale to ostatní..., no nevím, chvílemi se děly věci jak v béčkovém dvacet let starém špatném hororu, kdy mi přišly ty výmysly až k smíchu. Vygradování příběhu v lese bylo takové bláznivé, všechno "hurá akce", nepromyšlený děj a nepromyšlený konec, jako by autorka "vařila z vody". Nicméně na třetí díl se také chystám - už kvůli Devlinovi... :-)
LencaF
  14. 7. 2016, 13:14
Za mě výborná série. Přečtena jedním dechem, oceňuji dospělou hrdinku knihy. Všechny knihy jsou super. někde jsem četla o možném 4 dílu ale už dlouho nic. každopádně pro 4 bych okamžitě běžela do knihkupectví.
P@wlinka
  2. 1. 2014, 17:16
Zajímavý, napínavý a trochu i strašidelný příběh... pokud máte rádi duchařské příběhy a trochu toho nadpřirozena tak je to kniha pro Vás. Království a předchozí díl Okřídlená duše mohu jen doporučit. A už se nemohu dočkat třetího dílu.