Originální název: Salvador Dalí Journal d´un génie

Slovart - 2004
ISBN: 80-7209-581-1

Slovart (2004) 80-7209-581-1 276
Votobia (1994)

"Je to deník v pravém slova smyslu. Obsahuje nezpracované myšlenky, pocity v surovém stavu; duševní muka, která pronásledovala Dalího jako malíře žíznícího po dokonalosti; výpovědi rozmanitého charakteru a v neposlední řadě názory na estetiku, morálku, filozofii i biologii." (Založil/a: marta-b)

Salvador Dalí Salvador Dalí
*11.05.1904 - †23.01.1989

Reetri
  27. 8. 2012, 11:50
Tajný život, se kterým jsem měla tu čest dříve, byl geniální. Špička ledovce! Ale Deníkem se nějak ne a ne prokousat.
Kamelka
  7. 7. 2011, 12:56
Je legrační se znovu a znovu potápět do hloubky Dalího "deníků" ačkoliv všichni víme, že to co psal rozhodně nemyslel vážně, nebo myslel, ale pouze svým fantastickým a neuvěřitelným způsobem.
Vždyť i jeho nastotisíckrát opěvovaná láska ke Gale měla již v té době opovážlivé trhliny (kolem roku 1950 se Dalí rozhodl definitivně zavřít oči nad veškerými Galinými milostnými eskapádami ), jeho posedlost jejím tělem ačkoliv není známo, že by ti dva spolu kdy podnikli jakkýkoliv akt vášně ( Dalí měl až přímo paranoickou hrůzu z sexu ) a jeho neustálé narážení na mrtvého "nejlepšího přítele" Lorcu ve slovech, větách i nepatrných odkazech, je tomu důkazem.
Tahle kniha je mou biblí, je mým světlem na cestě tmou, ukazuje mi vždy kam se až ve všemožné bizarnosti a genialitě dá ve skutečnosti zajít.