Lovci záhad

Originální název: Lovci záhad

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-260-5276-0

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-260-5276-0 240

Kniha je určena starším dětem zajímajícím se o historii, ale zejména malým fantastům příslušné literatury, tedy ságy Pána prstenů či Harryho Pottera. V Lovcích záhad je vše nadpřirozené docela přirozené, fantastické tu splývá s reálným. A tak se čtenáři spolu s lovci záhad setkají s tajemnými bytostmi, obry, upíry, čarodějnicemi, trpaslíky, draky a třeba i Velkou Bytostí. Nad vším v knížce vládne Kamenný kocour, jenž se ve skutečnosti nachází v kostele pod levínským hradem a nikdo netuší, jakou má moc. Jeho existence prozrazuje, že v knize plné fantazie najde dětský čtenář mnoho zajímavých historických faktů, které mu nenásilně přiblíží dějiny naší země. Takže je to také knížka poučná. Vše se odehrává na několika českých zříceninách kdysi slavných hradů a podkladem příběhů jsou nejstarší vrstvy místních pověstí, doposud nepříliš známých. A nesmíme zapomenout na humornou stránku jinak strašidelných příběhů. Vtipná zrnka jsou kořením této knížky pro děti. (Založil/a: alča87)