Na útěku

Podtitul: Příběh unesené dcery z bestselleru Bez dcerky neodejdu

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2349-9

Ikar (2013) 978-80-249-2349-9 320

Dnes už dospělá Mahtob Mahmoodyová, dcera autorky bestselleru Bez dcerky neodejdu (který ona sama nikdy nečetla), s odstupem více než čtvrt století vzpomíná, jak drama své rodiny prožívala coby malé dítě a jak se s tragickou událostí vyrovnává dodnes. Následkem psychického vyčerpání léta bojuje se závažným onemocněním. Mahtobin příběh je napínavé psychologické drama symbiózy dvou žen, které se patrně do nejdelší smrti nezbaví následků někdejší osudné události. (Založil/a: alča87)

togaf
  20. 3. 2016, 18:19
Mahtobin život byl plný dobrodužných příhod, takže knížka nemůže být nudná. Bohužel mám ale pocit, že Mahtob trpí syndromem mnohých vášnivých čtenářů (zvláště těch amerických), že totiž hodně přečtených knih z nich dělá i schopné spisovatele. Mahtob se hodně vyžívá v popisech své víry v Boha a křesťanství je pro ni alfou i omegou. Občas mi přišlo, že se až příliš urputně snaží čtenář přesvědčit, že je nad věcí a že otci odpustila, až jí to prostě nevěřím.