Pozvání do ticha

Pozvání do ticha

Karmelitánské nakladatelství - 2013
ISBN: 978-80-7195-713-3

Karmelitánské nakladatelství (2013) 978-80-7195-713-3 80

Proč Pozvání do ticha? Protože ticho léčí a uzdravuje, ticho dává člověku sílu, ticho poskytuje překvapivé odpovědi, ticho je ozvěnou Božího hlasu a toliko ticho noří naši mysl do Božího tajemství. Tuto knížku příběhů a podobenství jsem začal psát ještě v roce 1995, kdy jsem pracoval v Negevské poušti (Izrael). Byl to pro mne čas bohatý na modlitby a meditace. V poušti jsem zažil skutečné a nepopsatelné ticho. Jeho vůni a barvu jsem se pak pokusil přenést do příběhů. Vedle ticha v nich samozřejmě nesmí chybět ani humor a dobrá nálada, laskavost a občas i kamarádské pošťouchnutí. Přijměte tedy Pozvání do ticha. Vždyť za všemi našimi slovy a myšlenkami se rozprostírá oblast, ve které my už jen mlčíme a promlouvá On. (autor). Pozvání do ticha je knihou krásných a hlubokých meditací o závažných tématech lidského i společenského života, které odkazují ke zdroji světla a smyslu života. Čtenář rozpozná prastarý žánr apoftegmat – krátkých příběhů či myšlenek, v nichž mniši prvních generací vyjadřovali to podstatné pro svůj lidský a křesťanský život... Knížka těchto příběhů, úvah a meditací pootevírá dveře ticha a zve nás do jeho strhujícího prostoru. (Založil/a: alča87)

Juraj Jordán Dovala Juraj Jordán Dovala
*??.??.1974