Pod oblakem

Pod oblakem

Podtitul: Příběh naplněného života v Boží službě

Originální název: Pod oblakem
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Jak mohu být v této společnosti užitečná, než Pán Bůh podle svého zaslíbení poláme ta železná vrata a poseká bronzové závory? Kdy mi otevře cestu k mým černouškům? Co mám dělat „zatím“? … Nemínila jsem se usadit. Nerespektovala jsem stávající režim. Ani mne nenapadlo se nějak zařadit do pracovního procesu. Měla jsem mnoho známých po celé republice, a tak jsem cestovala. Kam mne zavolali, tam jsem předala poselství, které mi pro ně Pán Bůh dal.

Po 2. světové válce dostala Ludmila Hallerová příležitost studovat na Biblické škole ve Švýcarsku. Připravovala se na dráhu misionářky v severní Africe, když do jejího života zasáhl komunistický převrat v roce 1948. Železná opona se zavřela a mladá misionářka začala sloužit v Československu. V této knize vzpomíná na svůj bohatý život, vítězství i pády a svědčí o Boží věrné péči a o tom, že lze Pánu Bohu sloužit za každých okolností. (Založil/a: dov)

dov
  15. 12. 2013, 9:40
Vzpomínky a životní příběh jsou vždy velmi zajímavé. Na této knížce mne zaujalo, že velká její část se odehrává v kraji, kde žiji a v komunitě, která má návaznost na vzpomínané události. Životní události jsou pestré a autorka je opravdu pořádné číslo. V třetí třetině se začíná ojevovat více úvah autorky, které kalí nepřesnosti některých historických údajů a s jejichž zněním se nemusí vždy souhlasit.