Sedm experimentů, které by mohly změnit svět

Sedm experimentů, které by mohly změnit svět

Podtitul: Jak můžeme sami dělat převratnou vědu

Originální název: Seven Experiments That Could Change the World: A Do-It-Yourself Guide to Revolutionary Science
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nezjištěno / Jiné - 2005
ISBN: 80-903209-0-2

Nezjištěno / Jiné (2005) 80-903209-0-2 286 Nakladatel: Elfa

Jak naši zvířecí přátelé vědí, kdy se vrátíme domů? Mohou lidé cítit, že se na ně dívá jiný pár očí? Tyto a další otázky, které současná etablovaná věda opomíjí, jsou základem autorovy snahy otevřít možnosti řešení nevysvětlených přírodních jevů nekonvenčním a zároveň poctivě vědeckým způsobem. R. Sheldrake se v tomto svém zatím nejpopulárnějším díle zaměřuje na sedm fenoménů, které věda dosud nedokázala objasnit:
Schopnost psů a koček předvídat, kdy se jejich majitelé vrátí domů
Neomylná orientační schopnost poštovních holubů
Vysoce organizovaná struktura termitišť
Naše schopnost vycítit, že nás kdosi zezadu pozoruje
Pocitové vjemy v neexistujících končetinách po jejich amputaci
Proměnlivost univerzálních fyzikálních konstant
Vliv experimentátorova očekávání na výsledek pokusu

Z výsledků výzkumů, populárně popsaných v této knize, vyvozuje autor zajímavé a neortodoxní závěry, které oponují materialistickým dogmatům soudobé oficiální vědy. Experimenty byly autorem koncipovány tak, aby je mohl provádět vlastními silami téměř kdokoli. R. Sheldrake se totiž domnívá, že lidské poznání lze posunout dopředu i tím, že nadšení amatéři začnou experimentovat a zkoumat to, co věda zkoumat odmítá, neboť i na amatérské bázi lze dospět k velmi pozoruhodným výsledkům.
Kniha je určena všem, kteří touží zkoumat dosud neobjasněné jevy a objevovat skutečnosti, jejichž pochopení by, ve svých důsledcích, vskutku mohlo změnit svět. (Založil/a: mauvais-ange)