Léčivé rostliny třetího tisíciletí

Léčivé rostliny třetího tisíciletí Originální název: Léčivé rostliny třetího tisíciletí
Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Start - 2001

Start (2001) 176

Zdraví je stav organismu, kdy jsou všechny životní funkce v naprosté rovnováze. K tomuto stavu se může každý z nás přiblížit, bude-li se záměrně snažit tuto rovnováhu duševních a fyzických vlastností sám vytvářet. To se týká široké problematiky stravovacích zvyklostí, udržování vnitřní harmonie organismu, posilování imunity, podpory funkcí jednotlivých orgánů, ale i vyrovnání se s problémy stárnutí a stáří. Tato publikace je zaměřena na možnosti využití netradičních rostlin k zajištění vašeho zdraví.
Seznámíte se s málo známými obilovinami, luskovinami, zeleninou, kořením a sladidly využitelnými v naší stravě. Dozvíte se jak účinně posílit imunitní systém s pomocí u nás méně známých rostlin i jak je lze v našich podmínkách pěstovat, případně kde je lze koupit. Významnou část tvoří tzv. rostlinné harmonizátory a rostliny s povzbudivými účinky na organismus. Také v rostlinné říši najdete řadu druhů, které nahradí módní "viagru." Výhodou těchto rostlinných afrodiziak je to, že působí komplexně a většinou bez vedlejších účinků. Existuje také velmi mnoho druhů rostlin, které jsou schopny příznivě ovlivňovat projevy stárnutí a zajistit tak klidné a spokojené stáří. Nedílnou součástí jednotlivých kapitol jsou praktické návody a recepty z lidového léčitelství i klasické medicíny. (Založil/a: mauvais-ange)