Duchovní slovník vodnářského věku I. (A-N) aneb Occamova břitva

Duchovní slovník vodnářského věku I. (A-N) aneb Occamova břitva

Podtitul: Lexikon hledajícího

Originální název: Duchovní slovník vodnářského věku I. (A-N) aneb Occamova břitva
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Fontána - 1998
ISBN: 80-86179-16-8

Fontána (1998) 80-86179-16-8 330

Známý bylinář, publicista a filozof Josef A. Zentrich nabízí ve svém celoživotním díle všem, kteří se vnitřně probouzejí a pátrají po svém místě v životě i vesmíru, vysvětlení pojmů, na které každý hledající, dříve či později, narazí. Jedná se o velmi závažné pojmy, jejichž obsah bývá často zkreslován, různě karikován nebo jen „zamlžován“ s tím výsledkem, že jsou mnohými používány, avšak jen zřídka plně chápány. Mezi takovými pojmy najdete například hesla Karma, Reinkarnace, Život, Pravda. Vedle pojmů čistě duchovních se ve slovníku vyskytují i další, řekli bychom „výkladové“ termíny, jako je Astrologie, Alchymie, Numerologie. Nechybí ani tzv. „malé“ termíny, které čtenáři pomohou v lepší orientaci v soudobých duchovních proudech, viz hesla Ajatoláh, Sekta, Aeón atd. Slovník je zcela mimořádným počinem, který jako by nenápadně předstihl dobu, aby ukázal, kudy se bude s největší pravděpodobností ubírat duchovní poznání třetího tisíciletí.
Jsme si proto vědomi, že toto dílo – ostatně jako každé, které se snaží o globální pojetí světa – je do jisté míry kontroverzní. Nenadchne nejspíš osoby duchovně líné, které každé hlubší zamyšlení bolí, ani věrní stoupenci jakéhokoli „esoterického“ učení, případně skalní příslušníci „zavedených“ církevních organizací nebudou zřejmě výskat, protože autor logickými argumenty napadá a boří jejich zabydlené cely ve snaze vyvést ze zatuchající tmy na ostré světlo, což není každému oku příjemné. Kniha je typická hravostí i dravostí, ale především laskavou trpělivostí, s níž jsou jednotlivá hesla prezentována.
Jsme přesvědčeni, že toto všechno je dobrým důvodem, aby se tento originální lexikon stal cenným průvodcem vašich kroků na cestě vzhůru za duchovním Světlem… (Založil/a: mauvais-ange)