Návrat Rudé gardy

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Talpress - 2013
ISBN: 978-80-7197-525-0

Talpress (2013) 978-80-7197-525-0 720

Další příběh ze světa Malazské říše.\r\n\r\nNávrat Rudé gardy nemohl přijít pro Malazskou říši, vyčerpanou válkami a oslabenou zradami a vnitřními rozepřemi, v horší chvíli. Garda napochodovala rovnou do vroucího kotle Quon Tali – srdce Malazské říše – a s jejím návratem přichází vzpomínka na přísahu, slibující věčný vzdor vůči říši. Ovšem v gardě jsou tací, kteří mají temnější plány. A jak vichry války nabírají na síle, pozvedají se starodávné bytosti hodlající prosadit své vlastní tajemné cíle. Zatímco se garda připravuje na válku, generálové a mágové císařovny Laseen ztrácejí víru ve svou panovnici. Přichází Laseen o moc, nebo je všechny převezla? Mohla by využívat povstání, aby vylákala a konečně zlikvidovala poslední otravné přeživší z časů Kellanveda, svého skvělého předchůdce? Ian C. Esslemont se vrací do světa Malazské říše a odhaluje další temná a tragická tajemství, na která jsme nedočkavě čekali! (anotace vydavatele) (Založil/a: Niaro)

Ian C. Esslemont Ian C. Esslemont
*??.??.1962

Všivák
  5. 5. 2016, 15:18
Užasná kniha. Jak jsem byl k Esslemontovi skeptický, tak mě dokázal překvapit. Ano, opět je to docela náročné čtení. Jak je v Malazu zvykem. Postupné gradování děje. Několik dějovích linií, které se ke konci sejdou v jedné grandiózní bitvě, která je snad na 150 stránek. Kniha odhalí i jednu zásadní a pro mě dost překvapivou událost. Díky tomu jsem na pokračování zvědavý o mnoho víc.
TomToman
  17. 8. 2015, 11:23
Tak další kniha ze světa Malazu přečtena. Boje, válka o moc, pomsta- hnací mechanismy postav ze složitého světa. Kniha se čte dobře, postav je mnoho a někdy si s námi autor docela zahrává. Spoléhá, že nám ledacos dojde, že jsme pozorní čtenáři, kteří po několika desítkách stránek nezapomenou na nějaký detail. Jinak co se fantasy žánru týče, mám pocit, že je to kniha oslovující, podněcující, pokud se tedy člověk nechá světem Malazu omámit. Určitě stojí vysoko nad průměrem ostatních fantasy knih.