Motýlí sny

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Alisa - 2009
ISBN: 978-80-86763-51-4

Alisa (2009) 978-80-86763-51-4 136

Nádherná sbírka milostných a smyslných básní jablonecké autorky je třiatřicátým svazkem prestižní edice Básníci třetího tisíciletí. Brtnická básnířka Tereza Kabátková o verších Ivety Bakrlíkové napsala: "Motýlí sny jsou jasně definovatelné jako vyznání. Na každé stránce, v každé básni, nacházím prvky vyznání osobě srdci blízké a z každé z nich na mě dýchá láska - pocit, že bez druhého to nejde. V této knize si každá mladá dívka, respektive každý mladý muž, najde to pravé. Jestli neví jak, těmito básněmi může lehce, chytře a s elegancí sdělit své city svému protějšku." A opavský básník Jiří Pělucha k tomu dodává: "Tuto knihu jsem vděčně vstřebal jako krásně smutný román. Nemohu říci, proč mě autorka takovým způsobem dostala. Touha, vroucnost a věrnost se ve slokách proplétají s marností a zklamáním, aby s převahou zvítězily nad zatrpklostí a rezignací." (Založil/a: Manon)

Iveta Bakrlíková Iveta Bakrlíková
*1963