Malvína z Bretaně - Malvina of Brittany

Malvína z Bretaně - Malvina of Brittany Originální název: Malvina of Brittany

Garamond - 2007
ISBN: 978-80-86955-34-6

Garamond (2007) 978-80-86955-34-6 194

Novela Malvína z Bretaně vychází roku 1916, kdy její autor má za sebou otřesnou zkušenost první světové války. Jerome Klapka Jerome nebyl přijat do armády pro svůj vysoký věk, bylo mu již padesát pět let, ale nabídl své služby francouzskému červenému kříži a válku strávil přímo na bojištích jako řidič ambulance. Válečné zážitky poznamenaly jeho tvorbu, z níž se vytrácí charakteristický humor. Malvína z Bretaně stojí někde na půli cesty. V knize se setkávají břitký vtip i nostalgický smutek. Především se ale jedná o nesmírně svěží, kouzelný a laskavý příběh o náhodném setkání válečného pilota a víly a o tom, co to všechno způsobilo. (Založil/a: marta-b)

rt12
  3. 9. 2014, 20:28
Pohádkově-poetický příběh, který mě pobavil. Nepostrádá jemný humor a nadsázku, na který jsme u Jeroma Klapky Jeroma zvyklí. Nedosahuje sice takových kvalit jako jsou Tři muži ve člunu, ale stojí za přečtení.
huttershofen
  6. 2. 2013, 22:59
Milá novela, ne že by patřila mezi nejlepší světovou literaturu, ale četl jsem ji s chutí a bavila mě. Mám pro Jeroma slabost.
Andulka
  11. 2. 2011, 19:45
Pro takove knihy nemam zrovna slabost. Nikdy jsem se do pribehu poradne nezacetla, nijak me nenadchnul, vseobecne me kniha prilis nebavila. nastesti byla pismenka docela velika.. :)