Originální název: Novel Notes, Idle Ideas

Vyšehrad - 2015
ISBN: 978-80-7429-519-5

Vyšehrad (2015) 978-80-7429-519-5 208
Aurora (2001) 80-7299-040-3 208

Výbor z rozsáhlého povídkového díla známého humoristy, do kterého jsou zařazeny povídky do češtiny dosud nepřeložené. Historky o psech, snech, zlozvyku poučovat, duchařské historky - tyto i další náměty dokáže Jerome zpracovat v duchaplné čtení, stejně kvalitní jako Tři muži ve člunu.

Originální název: "Novel Notes" (1893) a "Idle Ideas" (1905) (Založil/a: marta-b)

lusk_lusk
  31. 5. 2013, 23:32
Čím větší díl klapkovy tvorby mám načtený(respektive čím menší část mi schází) více si všímám jakým způsobem dokázal jedno téma proměnit v řadu jiskřivých a zábavných nápadů. Lze si všimnout jak se v některé povídce, většinou vydané v jiné knize lehce dotkne reálie, kterou v jiné rozebere do nejmenších podrobností s celou řadou vtipných poznámek(které se i nám samotným mnohokrát honily hlavou, ale k jejich formulaci dosud nikdy nedošlo). Přesto že jsou si často velmi podobné, nikdy se neopakují. Nemohu si vzpomenout na jiného autora, jež by ve mne zanechával tak jednoznačně pozitivní pocity.
Vojtik69
  6. 11. 2010, 12:19
Některé povídky jsou lepší, jiné horší, ale ve výsledku je to dobrá kniha. Některé části jsou z knihy Novel Notes, která asi v českém vydání celá nevyšla, a ty byly asi nejlepší.