Mnišská kápě

Mladá fronta - 2005
ISBN: 80-204-1320-0

Mladá fronta (2005) 80-204-1320-0 203
Mladá fronta (1994)

Třetí případ důvtipného a světaznalého mnicha-bylinkáře bratra Cadfaela. Nyní řeší zákeřnou vraždu bohatého statkáře, který odkázal opatství svůj majetek výměnou za poklidné dožití za branami kláštera. Přitom musí rozplétat složitou síť rodinných vztahů i se pokusit obhájit neprávem obviněného. (Založil/a: skjaninka)

Noctua
  7. 10. 2013, 12:49
Bratra Cadfaela mám ráda a fandím mu. Líbí se mi jeho praktický a veskrze dobrotivý pohled na svět a malé hříšníky. Ale v tomhle díle to myslím se svojí blahosklonností trochu přehnal. Vyvrcholení detektivní zápletky, kde na začátku je jeden zákeřně otrávený muž a na konci vrah, který odjíždí do západu slunce se slovy: "Já se vážně polepším a už nikdy nic takového neudělám", mě docela naštval. Chápu, že život sám je někdy tak těžký a bolestivý, že se může zdát, že je to dostatečný trest za všechny naše malé i velké hříchy, ale i tak vrah je vrah a patří za mříže.