Panna v ledu

Mladá fronta - 2007
ISBN: 80-204-1459-2

Mladá fronta (2007) 80-204-1459-2 221
Mladá fronta (1996)

Šestý případ benediktinského mnicha - bratra Cadfaela. V listopadu roku 1139 vtrhla válka mezi Štěpánovými a Matyldinými stoupenci do severoanglického Worcestru a z obyvatel města se stali uprchlíci, z nichž někteří záhadně mizí. Cadfael se začíná zajímat o osudy zmizelých utečenců, najde jednoho z nich, stejně jako tajemného potlučeného mnicha a v potoce mladou mrtvou dívku. Setkává se i s tajemným cizincem, který je mu povědomý a který hraje hlavní roli ve smrtelné nebezpečné hře. Mnich však nepřestává pátrat po vrahovi panny v ledu. (Založil/a: skjaninka)

Rames
  13. 10. 2015, 12:41
Začátek velmi slibný, autorka má cit pro slovo a neváhá ho použít, pak ale přišlo na řadu nekonečné pobíhání postav z místa na místo, hledání tu jednoho tu druhého , byl nalezen chlapec zmizela dívka, ta se našla, zmizel mnich. Po všem tom běhání po zmrzlé krajině mě bolely nohy. Taky nedostatek přímé řeči je v tomto vyprávění rušivý, čtenář má pocit že není ve středu dění ale je mu příběh podáván z druhé ruky.
Potulný mnich
  10. 4. 2015, 14:34
V rukách se nám nachází opět příjemné čtení od Petersové, která nás se svým hrdinou bratrem Cadfaelem provede příběhem Panna v ledu, kde o záhady a tajemství nebude určitě nouze. Čtyři hvězdy