Jeden mrtvý navíc

Mladá fronta - 2005
ISBN: 80-204-1291-3

Mladá fronta (2005) 80-204-1291-3 214
Mladá fronta (1993)

Historický detektivní příběh. Druhý případ bratra Cadfaela. Píše se rok 1138. Král Štěpán se právě zmocnil vlády nad Anglií na úkor své sestřenice Matyldy a trestá každého, kdo stál na její straně. Pohroma se nevyhne ani městu Shrewsbury, kde je ortel vynesen nad čtyřiadevadesáti vzbouřenci. Úkolu zaopatřit mrtvé se ujme bratr Cadfael, mnich bylinkář ze zdejšího benediktinského kláštera, záhy však zjistí, že mrtvol je devadesát pět jedna tedy přebývá. Od toho okamžiku podniká Cadfael dobrodružné pátrání jak po lstivém vrahovi, tak po pokladu vzbouřeného šlechtice FitzAlana. Věrného pomocníka přitom dostává v osobě mladé Godith, která se pro svoji příslušnost k rodině Štěpánových protivníků musí v klášteře skrývat před královými pacholky i před svým tajemným a vychytralým snoubencem. Že by vrahem byl on? Nebo někdo jiný z královy družiny? (Založil/a: skjaninka)

svobodka
  21. 11. 2012, 17:24
Musím reagovat, že já jsem se k těmto knihám dostala až po padesátce, po zhlédnutí seriálu a byla jsem jimi nadšena. Miluji historickou detektivku, anglická detektivka podle mě nemá konkurenci a to, že nejde jen o vyšetřování zločinu, ale o příběhy postav, knize jen dodává na kvalitě.
Lomeril
  30. 3. 2012, 10:47
Jedna z nejlepších "Cadfaelovek", ačkoliv je to spíš román než detektivka. Pátrání a indicie jsou upozaděné, hlavně nás zajímá, jak to dopadne s Godith a Hughem, než kdo zabil onoho "jednoho mrtvého navíc". Pro mě je to srdcová záležitost, asi kdybych to četla někdy později (do ruky se mi to dostalo, když mi bylo asi tak deset, jedenáct), asi by mě to tak nenadchlo.