Asterion: Obloha z listí a drahokamů

Asterion: Obloha z listí a drahokamů
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Altar - 2002

Altar (2002) 188

Svět potemněl a nebylo to způsobeno tím, že se blíží noc. Něco neznatelného, nehmatatelného je ve vzduchu a každý to dokáže cítit, i když jen málokteří to umí pojmenovat. Možná že jsme přece jen zašli moc daleko a zlá moc na jihu se probudila. Kdo ví jaká tajemství dřímají daleko za hranicí lesa, v rozlehlých pláních a dalekých horách. Vždyť jen to málo, co sem dokázalo proniknout, mi nahání husí kůži. Nemám strach, ale chvěji se, protože ještě nejsem úplný blázen. Vím, že kdykoliv může přijít má smrt, tichá a kradmá. Proto poslouchám varovné hlasy.
Vždycky, když mi je takhle a hlídka se úmorně vleče, pozoruji oblohu. Jen málo hvězd je vidět přes husté listí, pokud nevyšplhám hodně vysoko do koruny stromu. Září jako skřítčí drahokamy, jedinečné a neskonale krásné. V jejich svitu hledám naději a víru, protože nic jiného není tak stálé. Vše se tady mění, v Lese padajících stínů, včerejší přítel vás prodá za pár stříbrňáků. Nemůžete věřit svým rodným, skřítkům, elfům ani trpaslíkům, nemůžete věřit nikomu. Vlastně ani sami sobě, protože i ve vás dřímá zrada, připravená jen na okamžik, kdy uslyší tu správnou cenu. A uprostřed toho všeho, oáza míru a porozumění, skvělý Minkor. Tak neskutečná věc na tomto krvavém bitevním poli. Někdy si myslím, že je to zázrak, ale jindy, když mi pochybnosti syčí v hlavě jako had, se ptám: Za jakou cenu? Kolik se platí za to blyštivé štěstí? A ví to vůbec někdo?

Další geografický modul pro DrD svět Asterionu. Obsahuje rozsáhlé kapitoly o lesních elfech, lesních a horských skřítcích, trpaslících, o jejich kultuře, sídlech, historii, cílech a dalších věcech. (zdroj: legie.info) (Založil/a: Esther Darnett)

Zbyněk Kučera Holub Zbyněk Kučera Holub
*??.??.1980