Ohnivý bůh

Ohnivý bůh
Originální název: Der Feuergott

BB art - 2001

BB art (2001) 308

Španělsko a Nový svět v době objevů, conquistadorů, dobrodružství a pirátů… Dvěma mladým mužům a temperamentní mladé ženě se podaří uniknout vládě nemilosrdné inkvizice. Na druhé straně oceánu se stávají svědky toho, jak si pověstní dobyvatelé oslepení leskem zlata bez zábran podmaňují takové země jako Mexiko, Peru, Venezuelu a karibské ostrovy.\r\nCílem těchto mužů je pověstné město El Dorado, o němž se říká, že jeho chrám a paláce jsou ze zlata. Opravdu najdou zlato v neskutečném množství a hory, jež jsou tak bohaté na stříbro, že musí vypravit celé flotily, aby dopravili vzácný kov do Španělska.\r\nC. C. Bergius nejenže nám umí mistrovsky přiblížit tuto epochu, jež z mnoha hledisek změnila svět, ale upoutá nás i milostným příběhem, jenž se vine celou knihou a dává nám zřetelně najevo, že naplnění lásky není darem náhody, ale něčím, co je nutno vyrvat osudu. (zdroj: martinus.sk) (Založil/a: Esther Darnett)

C. C. Bergius C. C. Bergius
*02.07.1910 - †23.03.1996