Zvěrolékař jde do boje

Baronet - 2008
ISBN: 978-80-7384-148-5

Baronet (2008) 978-80-7384-148-5 264
Baronet (2000)

Knížka vypráví o tom, jak jsou manželská blaženost v hnízdečku lásky v Darrowby a zázrak domácího vaření po několika měsících drsně přerušeny kvůli odchodu Jamese Herriota do války. Výcvik v RAF důkladně prověřuje jeho houževnatost - ale dobrého veterináře neudoláte.
Pátý svazek pamětí Jamese Herriota ho zastihuje ve výcvikovém táboře kdesi v Anglii, přičemž uprostřed bitevní vřavy sní o lidech a zvířatech, které opustil. Herriotova knížka je vyprávění o úspěších i omylech, životních výhrách i klopýtnutích, s nimiž se každý musí vyrovnat. Autor to dokázal s jedinečným, hřejivým humorem, který je opravdu nadčasový.

Sedmikráska
  21. 8. 2011, 9:50
Nevím, jestli je to jen můj pocit, tato kniha mi připadá o poznání méně hladivá než některé další Herriotovy knihy. Zařadil více drsnějších historek. Určitě bych jeho sérii knih nedoporučovala začít právě touto knihou, ale jinak je to pořád ten starý známý James Herriot, a jak už to tak bývá, některé z těchto drsných historek jsou zároveň i zábavnější než ostatní ..