Originální název: Before Adam
Poprvé vydáno celosvětově: 1907

Nezjištěno / Jiné - 1920

Nezjištěno / Jiné (1920) 168
Nezjištěno / Jiné (1917) 144

Následující obraz znázorňuje život našich prapředků a jejich příběhy jsou následovně také příběhy naše.
Při tom budeme považovati za dokázanou skutečnost, že jednoho dne jsme se zhoupli se stromu, že jsme tyto svoje dosavadní příbytky opustili a že jsme počali choditi zpříma. To budeme míti za skutečnost stejně jistou, jako že jsme v jednom období stvořeni, mnohem vzdálenějším, vylezli ze širého pramoře na pevninu, kde nás očekávalo první dobrodružství. (Založil/a: alča87)

RockWagram
  6. 9. 2015, 16:03
Dalo by se možná i řící, když to vezmeme kolem a kolem, že Tulák po hvězdách je sequelem této kratší knihy, která se také zabývá vzpomínkou na minulé životy. Respektive jen jedním - z dob před Adamem. Stejně jako Tulák, je i tato kniha psána velice poutavě a nápad je to velice zajímavý, takže mohu říci, že mě osobně dokonce příjemně překvapila. Nic velkého jsem totiž nečekal. London byl co do témat svých příběhů očividně dosti ohebný.