Zabíječ draků

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Polaris - 2001
ISBN: 80-85911-96-5

Polaris (2001) 80-85911-96-5 270

Drak otevřel tlamu. V čelistech mu planul pekelný oheň. Felix si pomyslel, že se nestvůra dívá skoro jako by se smála. Nějaký podivný instinkt ho vrhl mezi Gotreka a draka ve chvíli, kdy drak vydechl. Bojoval s touhou zařvat, když k němu vyrazila stěna plamenů.
Zabíječ draků je další kapitolou ságy Gotreka a Felixe o jejich hledání smrti. Po událostech popsaných v Zabíječi démonů je neohrožená dvojice pronásledována jejich zapřísáhlým nepřítelem, zákeřným šedým věštcem Thanquolem. Spolu s několika dalšími trolobijci a vyslanci Kislevu se vypraví na cestu za pohádkovým zlatým pokladem - a jeho příšerným strážcem.

"Stálo to za to počkat si na další díl...Kniha od první stránky prodchnutá atmosférou."

antoniana
  19. 5. 2015, 15:55
Skvělý díl, pořád čekám, kdy na Thanquola dopadne něčí tvrdá ruka, ale ta krysa je kluzká jak úhoř. Na jednu stranu mě neskutečně baví, když svou neschopnost svaluje na druhé a vymýšlí šílené konspirační teorie a na druhou stranu bych ho chtěla vidět se smažit. Čím dál víc se mi líbí Max a přála bych si pro něj nějakou tu babu.
Štěpán.L
  13. 1. 2016, 20:04
Jedna z mála knih, kde nakonec je za hlavního hrdinu Felix a ne Gotrek.
Každopádně prima kniha.

A to jak na začátku Gotrek a Snoori koukají, když se Felix přidá k jejich pokřikování na draka mne pobavilo. Nicméně jsou v knize dcela smutné chvíle. Třeba když jedna z dříve zmíněných postav zemře při útoku na draka. (Ale je fakt, že ho při tom značně počochní. )

William King fantasy umí. A Gotrek a Felix dle mne tvoří jedno z jeho nejlepších děl.