Zvěrolékař má namále

Baronet - 2008
ISBN: 978-80-7384-100-3

Baronet (2008) 978-80-7384-100-3 280
Baronet (2000)

Knížka Zvěrolékař má namále vypráví o lásce, přátelství a oddanosti - k lidem i ke zvířatům. Zvěrolékař už dokonale srostl s drsnou krajinou yorkshirských blat a získal si oblibu zdejších svérázných obyvatel. Oblíbili si ho však nejen lidé, ale také jeho zvířecí pacienti. V Darrowby už má zavedenou veterinární praxi a neustálé trampoty se zvířecími pacienty a někdy i s jejich lidskými majiteli už bere s laskavým humorem.
Herriotova knížka je vyprávění o úspěších i omylech, životních výhrách i klopýtnutích, s nimiž se každý musí vyrovnat. Autor to dokázal s nepřekonatelným, jedinečným, hřejivým humorem, který je opravdu nadčasový - a proto si získal srdce čtenářů na celém světě.

prkali
  3. 2. 2013, 10:22
Tuhle knihu jsem si naordinovala jako první pomoc - měla jsem totiž taky namále - depresi jak Macocha - kterou jsem si navodila přečtením knihy Zlomek celku... Herriot je živá voda: ..."A když Carmody projížděl po hlavě, obličejem dolů, skrze třetí kravinec, začal jsem ho mít rád."... Ne, ještě není čas se vším skoncovat, ten provaz i rozviklanou stoličku sousedům vrátím a zajdu radši do knihovny!
Lucy1994
  16. 6. 2014, 19:56
J. Herriot nezklame. :) Jeho knihy nepostrádají humor a je to tak nádherně napsané! Často u toho sním, že bych také něco takového chtěla prožívat, vždy jsem chtěla být veterinářkou, ale bohužel nemám tak silnou duši, abych zvládla i v některých případech smrt zvířete. J. Herriot musel být opravdu úžasný veterinář, kterého mělo okolí rádo. Jeho knihy se musí líbit snad všem! :)