Živé dědictví loutkářství

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-7331-279-4

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-7331-279-4 288

Zápis východočeského loutkářství na Seznam nemateriálních statků tradiční a lidové kultury České republiky dal podnět k úvahám pokusit se o zapsání našeho loutkářství jako celku na seznam UNESCO. České loutkové divadlo je totiž skutečně výjimečným fenoménem, uznávaným v celosvětovém kontextu. Co přispělo k této popularitě, jakými etapami si české loutkářství prošlo, jací byli a jsou jeho tvůrci i jak si stojí naše profesionální a amatérské loutkářství v současnosti, o tom pojednávají studie Alice Dubské, Petra Pavlovského, Niny Malíkové, Kateřiny Leškové Dolenské a Luďka Richtera. Publikaci otevírá úvaha Miloslava Klímy o důležitosti nehmotných kulturních statků a uzavírá ji stať o východočeském loutkářství. Jednotlivé studie doplňuje bohatá fotodokumentace, přehledy loutkářských souborů, festivalů a muzeí. (Založil/a: mauvais-ange)