Ohnivá Venuše, studený Mars

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Práh - 2011
ISBN: 978-80-7252-383-2

Práh (2011) 978-80-7252-383-2 272

Četné výzkumy prokazují, že chování mužů a žen má biologický základ – hormony. John Gray na základě těchto nových poznatků vysvětluje, jak ženský hormon oxytocin a mužský hormon testosteron ovlivňují naše jednání a pocit spokojenosti ve vztahu.

Zatímco Marťan se cestou z náročného zaměstnání těší, jak si doma lehne k televizi a takříkajíc vypne, jeho žena Venušanka po celodenním shonu touží po tom, aby jí manžel naopak věnoval svou pozornost a vyslechl si vše, co ji trápí. A problém je na světě!
Odlišné hormonální nastavení obou pohlaví spolu se stresem, kterému dnes čelíme, vyvolává odlišná očekávání. Každodenní spory jsou však zcela zbytečné, pochopíme-li, co každý z nás potřebuje, a pokusíme-li se mu to poskytnout.
John Gray nabízí jednoduché tipy a praktické informace, s nimiž budete moci zajistit stabilní přísun hormonů dobré nálady sobě i svému protějšku, a vytvořit tak harmonické prostředí pro láskyplný vztah plný vzájemného pochopení.

V knize Ohnivá Venuše, studený Mars se mimo jiné dozvíte:
jak odlišně funguje ženský a mužský mozek,
jaký vliv mají na naši náladu hormony oxytocin a testosteron,
o škodlivých účincích stresových hormonů na naše zdraví
způsoby, jak efektivně doplňovat hladinu antistresových hormonů
význam hladiny krevního cukru,
které „superpotraviny“ napomáhají k navození dobré nálady,
proč menopauza a „mužopauza“ nemusí být tak problematickým obdobím,
jak účinně používat Venušiny hovory v rámci partnerské komunikace. (Založil/a: mauvais-ange)