Moje cesta

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Práh - 2011
ISBN: 978-80-7252-336-8

Práh (2011) 978-80-7252-336-8 718

Moje cesta je pojednáním o povaze a využití politické moci. Upřímně, přímočaře, podrobně a mnohdy s břitkým nadhledem líčí Tony Blair vzestupy a propady své politické dráhy a nabízí tak pohled na sebe jako na člověka, nejen významného politika a státníka. Zamýšlí se nad problémy, se kterými se vůdce musí vyrovnávat, a vysvětluje, proč si navzdory tlaku veřejného mínění stál za svým rozhodnutím. Obrací se také do budoucnosti a rozebírá vztahy s nastupujícími mocnostmi a ekonomikami, zabývá se proměnou role Británie ve světovém dění a vyjadřuje se k hlavním problémům našeho současného světa. Jen hrstka ministerských předsedů ovlivnila směřování Británie tak zásadním způsobem, jako Tony Blair. O jeho činech a odkazu se bude diskutovat ještě mnoho let. Byly o něm napsány už miliony slov, tato kniha je však unikátní - o své cestě vypráví svými vlastními slovy. (Založil/a: mauvais-ange)

Tony Blair Tony Blair
*1953