Vlhká místa

Vlhká místa Originální název: Feuchtgebiete

Jota - 2008
ISBN: 978-80-7217-603-8

Jota (2008) 978-80-7217-603-8 192

Po malé „nehodě“ při vyholování svých intimních partií leží osmnáctiletá Helena v nemocnici na interně. Čeká na návštěvu rozvedených rodičů v naději, že by se snad u nemocničního lůžka své dcery mohli konečně usmířit. Zatím se však zabývá detailním líčením svých sexuálních postojů i praktik. Ošetřovatele Robina nechá fotografovat ony oblasti svého těla, jež je možno shlédnout v zrcadle pouze ve velmi krkolomné pozici. Kromě toho se věnuje své sbírce avokádových pecek, které jí poskytnou cenné služby i v sexuální oblasti. Díky svému vtipu a pravdomluvnosti se stává hvězdou nemocnice. Hovoří o věcech, na něž by se jiní neodvážili ani pomyslet.
„Vlhká místa“ jsou exkurzí k posledním tabuizovaným tématům současnosti. Charlotte Roche se ve svém románu odvážně, radikálně a provokativně bouří proti všeobecné hygienické hysterii a sterilní estetice časopisů pro ženy, proti standardizovanému pojetí ženského těla a jeho sexuality - a vypráví přitom nádherně divoký příběh dívky poživačné i zranitelné zároveň. (Založil/a: leffo)

Charlotte Roche Charlotte Roche
*18.03.1978

togaf
  28. 11. 2016, 8:13
Helena byla místy (ok, dost často) nechutná, její pojetí hygieny dost tristný a místy vyloženě nebezpečné, ale! Ale v rámci jejího příběhu to má opodstatnění. Její přehnané porušování zažitých hygienických pravidel je releblie proti sterilní společnosti, chladné (a pravděpodobně i nemocné) matce, vzdálenému otci. Navíc po stylistické stránce je kniha napsaná velmi dobře a některé úvahy o posedlosti čistotnou dnešní generací jsou hodně zajímavé. Plus takové kontroverzní knížce prostě nemůžu dát průměrné tři hvězdičky.
karkulin1982
  13. 12. 2013, 19:28
Jsou lidi, které tato kniha pohoršuje. Kdy jsem ji četla, tak jsem se nejednou začervenala, ale přesto mě kniha neskutečně moc bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kdo si myslí, že jde jen v knize jen o sex a šokování nechutnostmi, tak se mýlí.
GODZILA
  30. 9. 2013, 14:23
MĚ se kniha velmi líbila, přišla mi komická, místo až divná, ale co neodsuzuju...pobavila mě a myslím si, že není nechutná...nýbrž podle pořekadla...co se zdá normální tobě nemusí být dobré pro druhé a naopak
Lenitschka
  5. 5. 2011, 13:36
Bouřit se proti všeobecné hygienické hysterii je pro mě jedna věc, věc naprosto odlišná je pak strkání použitých tamponů mezi obvazový materiál pro ostatní pacienty. To není žádná perverzita, nýbrž debilita a nechutnost. Stejně tak jako pojídání strupů apod. Nejsem puritán, přečetla jsem 120 dnů sodomy, kde si myslím, že to o silné perverznosti je a je na každém, co se mu líbí/nelíbí a kam je ochoten zajít. Tahle knížka mi ale přijde opravdu spíš nechutná :-/
martinexa
  22. 3. 2015, 14:44
No, nevím jednou a stačí. Na mě některé věci až moc nechutné. Líbil se mi ten příběh o té dívce, ale ten styl.
Quinty
  27. 2. 2014, 10:52
Jenom ze zásady jsem knihu přečetla do konce. Nevadí mi výstřednosti ani nechutnosti, ale tohle byly prasárny pro nic za nic.
skranak
  21. 11. 2012, 20:33
Tato kniha je opravdu nechutná a některé pasáže až přímo neskutečné. Stejně ji ale hodnotím 100%,protože ve mě něco zanechala, byla čtivá a velmi odvážná a otevřená. Konec na mě až moc romantický, u této knihy by bylo lepší kdyby skončila špatně. :o))
Digi
  16. 9. 2014, 8:31
Kniha byla hodně nechutná, ale přesto jsem jí dočetla. Byla i komická, ale asi bych jí moc nedoporučovala....je i zfilmovaná.
Lidusha
  23. 5. 2012, 21:42
souhlasím s Lenitschka, také jsem četla 120 sodomy a myslím si,že něco vydržím,ale tato kniha,ať je příběh sebezajíměvější a aktuálnější je jedním slovem prostě nechutná...některé věci by se prostě asi neměli popisovat nebo vyslovovat nahlas...musím říct,že asi v půlce knihy jsem měla docela problémy pokračovat ve čtení a je to celkově docela škoda,protože všechno ty antihygienické věci přebíjejí možná docela i jinak zajímavý osud jedné mladé dívky s, z dnešního hlediska, docela aktuálními problémy...
Zuzan.
  29. 6. 2016, 20:38
Nechutné, obskurní, naprosto zbytečné. Nevím, proč měl někdo potřebu psát o tom, jak si někdo libuje ve veřejné výstavě svých použitých tamponů a cizích chloupcích na záchodovém prkénku. Jo, možná chtěl poukázat na krásu pěstování avokáda, nic jiného mě nenapadá...
Mistwraith
  14. 12. 2013, 11:48
Kniha se mi vysloveně nelíbila a musím se přiznat, že jsem v její půlce ztratila zájem ji přečíst do konce. Pořád mne napadala otázka "Co tou knihou chtěl autor říct?!" Děj je plytký, vulgární a jedním slovem " o ničem". Rozhodně nejsem puritánka a nevadí mne se bavit ani číst a tématech sexu, "výkalů" a dalších věcí, ale tohle už prostě bylo moc! Moc hnusu o ničem.
elisek
  3. 7. 2012, 16:08
Knihu jsem přečetla jednou a stačilo. Vůbec nic mi nedala, je sice pravda, že v určitých pasážích jsem se pobavila na druhou stranu při určitých okamžicích jsem si dávala "kýbl k posteli". Nevím zda bych ji mohla někomu doporuči.
Molča
  29. 1. 2011, 15:07
Nemyslím, že kniha je tak úplně exkurzí k posledním tabuizovaným tématům - resp. maximálně tak jednomu z těchto témat, jež je výše zmíněno. Zbytek charakteristiky ovšem knihu vystihuje dokonale. Já sama úplně rozumím tomu \"rozdělení na dva tábory\" - sama dosud nevím, ke kterému z nich se přidat, tedy zda tvrdit, že \"tohle už je fakt moc\" nebo autorce s obdivem zatleskat....