Strážkyně krve

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4223-1

Knižní klub (2013) 978-80-242-4223-1 368

Pro Mab Prowdovou je krvavá magie stejně přirozená jako dýchání. Ale když jedno její kouzlo omylem probudí mocnou spící kletbu, magie se jí vymkne z rukou – a probuzená kletba ohrožuje jak ji, tak zcela nemagického chlapce Willa, s nímž se Mab postupně sbližuje. Stejně jako v pozoruhodném debutu Magie krve Tessa Grattonová umně propojuje záhady, romantiku a hrůzu a dává jižanskému gotickému románu novou svěžest.
Kniha patří do série Krvavé deníky. (Založil/a: mauvais-ange)

Tessa Gratton Tessa Gratton

Morsie
  17. 1. 2014, 15:38
Nečtu tenhle druh literatury, ale pro Strážkyni krve jsem se rozhodla potom, co o ní má malá neteř začala básnit. Chtěla jsem se totiž přesvědčit, že ne všechny knihy tohoto žánru jsou takový strašný brak, jako Stmívání. A opravdu jsem se přesvědčila. Strážkyně krve je veskrze plnohodnotné fantasy dílo, které si své nadšence rozhodně získá.
Betty96
  1. 4. 2015, 9:52
Četla jsem první díl a moc mě nezaujal. K druhému dílu jsem přišla jen náhodou, ani jsem nevěděla, že je to pokračování. Když už jsem to měla v ruce, tak jsem si to teda přečetla, a pro mě je to teda horší než první díl.