Zvěrolékař a jeho přátelé

Baronet - 2008
ISBN: 978-80-7384-078-5

Baronet (2008) 978-80-7384-078-5 363
Baronet (2001)
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1993)

Další knížka podmanivých příběhů Jamese Herriota nazvaná Zvěrolékař a jeho přátelé vypráví v dvaapadesáti zastaveních nejen o čtyřnohých pacientech, ale také o jeho blízkých, o manželce Heleně, synkovi Jimmym a dcerce Rosii, oddaném pomocníku Siegfriedovi, stejně jako o mnoha dalších barvitých postavách a postavičkách z yorkshirské vrchoviny. Potěší nás ironická historka se šťastným koncem o kolapsu nádherného koně pana Kettlewella, a naopak zarmoutí tragický příběh kocoura Ollyho - jenže tak už to v životě zvěrolékaře a ostatně i nás všech chodí.
Herriotova knížka vypráví o úspěších i omylech, životních výhrách i klopýtnutích, s nimiž se každý musí vyrovnat. Autor to dokázal s nepřekonatelným, jedinečným, hřejivým humorem, který je opravdu nadčasový - a proto si získal srdce čtenářů na celém světě.

Ariko
  13. 11. 2014, 17:42
Milé počení na chvilky klidu, moc doporučuji. Práce zvěrolékaře v Yorkshiru nebyla asi taková brnkačka jako dnešní ošetřování čivavek :)
Rames
  19. 6. 2015, 10:18
Dokonalé čtení pro milovníky zvířat i humoru.
Moc mě pobavila kapitola 48 kde autor líčí návštěvu u nemocného psa , u dveří potká plynaře který má nohavice sepnuté sponami. " Jsou to příjemný lidi, ty Colwellovi, ale panička si nepotrpí na pořádek a mají tam plno blech."
Následuje neuvěřitelná anabáze s blechami která je tak mistrně podaná že dokáže přimět člověka k hlasitému smíchu.