Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Stmívání nad sakurami

91%
5 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Stmívání nad sakurami Originální název: Cloud of Sparrows

Nejnovější vydání:
Alpress - 2003
ISBN: 80-7218-940-9
Počet stránek: 462
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 21x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Alpress (2003) 80-7218-940-9 462

Děj poutavého historického románu se odehrává v kulisách krutosti i krásy Japonska 19. století mezi samuraji, gejšami a zenovými mistry. Místo je v něm jak pro dobrodružství a napětí, tak pro hluboce dojímavou lásku.
Na úsvitu nového roku 1861 bylo Japonsko po dvou stoletích izolace nuceno otevřít se světu - a rozhořel se souboj Západu s Východem, střet kultur a generací. Zatímco cizí loďstvo ohrožuje palác v Edo, malá skupina amerických misionářů touží šířit v této části světa víru v boha křesťanů. Mezi nimi se snaží nalézt vykoupení Emily Gibsonová, prchající před mučivými vzpomínkami na minulost, a Matthew Stark, někdejší chladnokrevný zabiják, který má na svědomí nejeden lidský život. Nikdo z nich zatím netuší, že jejich budouctnost v Japonsku je už dána díky proroctví ze sna, který se zdál mladému japonskému šlechtici Genjimu, pohlednému nezkušenému mladíkovi, o jehož věšteckých schopnostech panují pochybnosti. Jde mu o život - a zachránit ho může jen tajemný cizinec. To, co Genji spatřuje v budoucnu, nemálo děsí mnohé lidi z jeho okolí. Genji prchá z Edo a skryje se v pevnosti předků. Úklady a nástrahy, dobro i zlo, svádění vedle hlubokého citu, věštecký dar a temné síly, nádhera i trýzeň - tak různorodé okolnosti zasahují do spletitého děje a zvyšují napětí příběhu. (Založil/a: zurivymlok)

(více)  

Štítky

více  
Takashi Matsuoka Takashi Matsuoka
*10.01.1947

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ariko
60% 60% 60% 60% 60%
  16. 11. 2014, 13:07
Zajímavé ztvárnění, zajímavý příběh, ale opět můj velký problém - to mísení západu s východem mi prostě nesedí a nedám si říct a stále zkouším další knihy s takovou tématikou :)
Gallienus
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 3. 2016, 11:39
Pěkný příběh u jehož čtení jsem měl dobrý pocit, nicméně srovnávat jako recenzent tuto knihu s Šógunem od Clavella bych se neodvážil, tak výjimečná mi přece jen nepřišla. První díl má plynulý děj bez častých časových skoků a je zde i relativně méně důležitých postav (což mě dost překvapilo, protože pokračování je napsané výrazně jinak a na pochopení je dosti složitější). Autor se první díl snaží stavět spíš jako historický román, ten nádech mystična tu sice je, ale zdaleka není cítit tolik, jak jsem ho čekal.
Kniha je o střetu dvou kultur a takové příběhy se mi líbí, mám rád dobu samurajů, ale posledních 50let před nástupem éry Meidži nebylo nic jiného než pomalý postupný rozklad šógunátu Tokugawa. Společenské změny byly nevyhnutelné, příchod cizinců, otevření se Japonska vnějšímu světu tuto proměnu pouze urychlily. Takashi Matsuoka tak dobře přiblíží charakter lidí, doby a vnímání změn jejich světa.