Mise Haiti

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-3228-5

Mladá fronta (2013) 978-80-204-3228-5 235

Představte si hádanku: Máte Haiťana s otevřenou zlomeninou holenní kosti, 4 ocelové hřebíky, karbonovou trubku, manuální vrtačku a na 15 minut k dispozici anesteziologa, abyste toho pacienta opravili. Jaký bude váš postup? Anebo: Jste nazí ve společných sprchách, kde teče jenom studená voda, a spolu s vámi je tam ještě tarantule a jedovatá ropucha… Co uděláte?

Z původních deníků publikovaných formou on-line blogu jsme poskládali knihu, jejíž čtenářské ohlasy a pozitivní kritika přišly dříve, než byla vydána. Téměř každodenní zpravodajství z druhého konce světa bavilo autorovy přátele a kamarády doma v České republice. V reakci na ohlasy čtenářů vznikl nadčasový příběh ze dvou misí Lékařů bez hranic na Haiti z let 2010 a 2012. Kniha je psána uvolněným stylem, který na jednu stranu popisuje reálie humanitární mise po ničivém zemětřesení a práci Lékařů bez hranic v zemi, kde je doktorů jako šafránu, z druhé strany však odlehčenou formou a někdy až naturalisticky přibližuje čtenáři každodenní život v projektu, který je na hony vzdálený životnímu standardu, na jaký jsme v Evropě zvyklí.
Kniha je určena nejen zdravotníkům, ale také široké veřejnosti. Všem, které baví cestovat, učit se, poznávat, pomáhat anebo jakkoli jinak překračovat hranice. (Založil/a: mauvais-ange)

Tomáš Šebek Tomáš Šebek
*25.03.1977

Ondřej Novotný
  18. 4. 2016, 11:13
Úžasné! Obrovská poklona autorovi za vše, co na své misi v rámci Lékařů bez hranic dokázal. Více takových lidí a na světě bude krásněji.
Kniha napsaná čtivě, poutavě, krátké kapitolky jí sluší. Doporučuji každému, kdo si občas stěžuje na lékařskou péči u nás.