Soumrak samurajů

Soumrak samurajů Originální název: Autumn Bridge

Alpress - 2005
ISBN: 80-7362-140-1

Alpress (2005) 80-7362-140-1 472

Historický román o končící moci samurajů a velkých změnách v Japonsku se odehrává v 2. polovině 19. století. Autor ve svém zajímavém románu, rozděleném do tří částí, vypráví o japonských šlechticích a jejich životě. Hlavní děj probíhá v 60. letech 19. století, kdy je Japonsko ohroženo z různých stran a zevnitř se jej snaží rozložit křesťanští misionáři. Autor popisuje vztah mezi japonským šlechticem panem Genjim a americkou misionářkou Emily Gibsonovou, která ovládá japonštinu a ve volném čase se věnuje překládání starých svitků. Díky jim poznává barvité japonské mýty, které ovlivňují celou společnost a mnohdy zasahují až do současnosti. Román je velmi čtivý, čtenáři v něm najdou bohatý děj, tajemství a napětí. (Založil/a: zurivymlok)

Takashi Matsuoka Takashi Matsuoka
*10.01.1947

Gallienus
  28. 1. 2016, 18:05
Očekával jsem čistě historický román, ale dostal jsem dílo s prvky sci-fi a fantasy - vůbec mi to nevadilo. Zpočátku mi při čtení dělali problémy ty časové skoky v ději a chvilku mi trvalo než jsem se v nich plně zorientoval (a určitě mi také nepomohlo, že jsem četl druhý díl bez znalosti prvního), nicméně se pak čte kniha velmi dobře. Příběh se mi velmi líbil, z mé strany vysoká spokojenost.