Originální název: Hearts Aflame

Ikar - 2015
ISBN: 978-80-249-2495-3

Ikar (2015) 978-80-249-2495-3 272
Ikar (2000) 80-7202-654-2 271

Urozená Kristen Haardadová, dcera norských Vikingů, utíká potají z domova, aby se vyhnula dávno dohodnutému sňatku. Dostává se na loď, s níž nezkušení námořníci podnikají loupežnou výpravu do saského pohraničí, kde jsou poraženi. Saský šlechtic Royce z Wyndhurstu chová vůči severským dobyvatelům, kteří ho už jednou o všechno připravili, silnou nenávist. pak ovšem mezi norskými zajatci v pevnosti odhalí ženu v mužském přestrojení… Vikingská kráska statečně čelí křišťálově zelenému pohledu svého uchvatitele a odmítá stát se jeho otrokyní. Vzájemná přitažlivost obou mladých lidí je však velmi silná a Royce nakonec Kristenině kráse podlehne. V okamžiku, kdy si navzájem vyznají lásku, se před branami pevnosti objeví norské vojsko… (Založil/a: Marcelinka)

Lucy Sisk
  29. 9. 2015, 13:08
Obsahuje spoiler spoiler http://lola-kiss.blog.cz/1509/otrokyne

Otrokyně od Johanny Lindsey popisuje příběh z devátého století, kdy se země dělily na bojechtivé národy a mír přinášel pravidelné splátky v podobě zlata. Sice skončily početné nájezdy za ukořistěním majetku, ale jedna taková nepovedená výprava odstartovala celý slet událostí.

Kristen je dcerou Vikinga a Keltky. Přestože se její rodina věnuje obchodu, její bratr Selig se rozhodne neplout za obchodními záležitostmi, ale za bohatstvím, které by mohl získat. Kristen se tajně vyplížila na bratrovu loď. Nechtěla se vdávat za nějakého muže od nich, ale chtěla někoho jiného a především chtěla poznat nové dobrodružství. Kristen je postavou vysoká po svém otci a měří skoro 180 centimetrů a má i jeho zlatavé blond vlasy a proměnlivou náladu. Mezi Vikingy není nejvyšší, ale mezi ženami ano. Po matce získala její ženské rysy v obličeji. "Jestli si myslíš, že se o sebe neumím postarat sama, tak jsi idiot. Proč jinak si myslíš, že jsem přivázaná?"

Selig byl nepříčetný, když zjistil, že se na lodi ukryla jeho sestra. Bohužel se nemohli vrátit domů a Kristen uhodla, že obchodní cesta nebude pravým cílem. Kristen poznala celou pravdu, když se pokoušela zachránit bratra v boji se Sasy. Kristen, její přátelé a příbuzní, ti, co přežili skončili jako zajatci. "Při Odinovi, Kristen, jednou tě uškrtím."

Royce nenáviděl Vikingy, Dány i jiné severské národy z osobních důvodů. Jako lord byl také oprávněn je pozabíjet, ale jeho bratr, který byl v boji zraněn, mu to rozmluvil. Raději je využili pro stavbu opevnění. Problém nastal v momentě, kdy si všiml, že se k jednomu muži chovají jinak. Podezíral je, že je to jejich velitel. Nakonec se ukázalo, že tím mužem, je žena. Kristen byla odhalena. "Jsi moje otrokyně, to znamená můj majetek. A kdokoli se pokusí sáhnout na to, co je moje, za to zaplatí."

Kristen a Royce spolu tvořili dynamické duo, protože se oba uměli rozzuřit a stát si za svým. Kromě povahy měli společné také to, že byli oba tvrdohlaví. Royce byl každou chvíli z Kristen vedle, protože se chovala úplně jinak než jak byl u žen zvyklý. Kristen by Royce nejraději nenáviděla, ale nemohla, protože se jí líbil víc, než jakýkoli jiný muž. Oba si uměli dobře porozumět, a protože byl Royce vyšší než Kristen, jejich souboje odpovídaly síle a temperamentu.