Moje nejmilejší kočičí historky

Baronet - 2007
ISBN: 978-80-7214-727-4

Baronet (2007) 978-80-7214-727-4 160
Baronet (2004)

Tato překrásně ilustrovaná knížka obsahuje deset nejoblíbenějších příběhů o kočkách podle vlastního výběru Jamese Herriota - nejslavnějšího veterináře. Všechny již byly dříve vydány v českém jazyce jako součást jeho jiných vyprávění, některé v poněkud jiné podobě. V předmluvě vypráví autor o svém vřelém vztahu k tomuto příteli člověka.
A tak si můžeme počíst o kotěti Busterovi, který se objevil o Štědrém večeru, o Alfrédovi z cukrárny, o malé Emily, které se zapletla s potulným kocourem. Obracíme strany s úsměvem a hřejivým porozuměním, zejména při čtení příběhů o dvou toulavých kočkách, které se usídlily v kůlně Herriotů.
Ilustrace Lesley Holmes vystihují nejen charakter každé z koček, ale také dokumentují krásnou yorkshirskou krajinu, v níž James Herriot žil a v níž se jeho příběhy odehrávají.

Povídky:
- Alfréd: Kocour z cukrárny
- Oskar: Tvor společenský
- Boris a kočičí kolonie paní Bondové
- Olly a Ginny: Sirotci
- Emily a džentlmen z iglú
- Olly a Ginny se zabydlují
- Mojžíš: Nalezenec z rákosí
- Frisk a jeho nemocný pán
- Olly a Ginny: Můj triumf
- Blesk: Štědrovečerní kocourek

rt12
  17. 9. 2014, 17:59
Jako vždy je vyprávění Jamese Herriota příjemným zážitkem a dobře stráveným časem. Kocour Oscar, který chodí na schůze prostě nemá chybu, ale to je jen jedna z třešniček na chutném dortu. Ten tvoří všechny milé, dojemné, humorné a hlavně lidské povídky.
Mariana.
  13. 3. 2016, 1:09
Nádherné. Lehké. Svižné. Lidské. Plné pohlazení. Až budu někdy stará paní, budu to číst tak jednou ročně v domě plném koček :). A za pár let si ji přečtu i teď znovu. Je to k takové té chvíli, kterou chceme udělat pro sebe. Chceme, aby se v našem těle objevil krásný hřejivý pocit lidskosti, vzájemné pomoci, důvěru v lidi jako takové. James Herriot musel být nesmírně pozoruhodný člověk. Takže chcete-li sami sebe pohladit zevnitř - vínko, svíčka, nohy na stůl, křeslo a tuhle knihu do ruky... Otevře se před Vámi nádherný svět, kde kočky jsou hlavními hrdiny ... a my jsme těmi, kteří mohou číst jejich příběhy :).
Naťule 27
  13. 4. 2014, 8:17
Tato kníža mě velice zaujala, velmi dobře se četla. Chvílemi byly příběhy napínavé, jindy zase smutné,až se mi chtělo brečet. Doporučuji.
FailaG
  23. 12. 2011, 18:31
Musím říct, že Herriotovy povídky i jiné knihy mě velice zaujaly. Píše to humorným způsobem a já si brzy udělala obrázek hrdiny, který zachraňuje zvířata.