Malý muž ve velkém vápně

Malý muž ve velkém vápně Originální název: Malý muž ve velkém vápně
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Karmelitánské nakladatelství - 2012

Karmelitánské nakladatelství (2012) 88

Brankář to nemá v životě lehké. Ale moc mi to nevadilo, fotbal jsem měl rád a v bráně zůstal. Mým domovem se stalo malé vápno a na hřišti jsem se nedostal nikdy dál než k hranici velkého (skoro jako v životě).
Kněz je na tom totiž podobně jako fotbalový brankář. Udělá jednu malou chybu, kterou hned všichni vidí, ale nevšimnou si větších, které udělá někdo jiný. Ale to nevadí, i přesto se vyplatí jím být. Někdo to vzít musí, tak jako to vzal Ježíš a příliš nad tím nebádal.

Autor předkládá dvanáct humorných zamyšlení, inspirovaných nejen jeho kněžským životem, ale i vztahem k fotbalu a jeho rolí fotbalového brankáře a fanouška. Text doplňují ilustrace Heleny Filcíkové.
Jiří Barhoň (*1955) je katolický kněz, působí v Plzni. Povídky pro rozveselení bohoslovců psával už v semináři, psát nepřestal ani jako kněz. V Karmelitánském nakladatelství už vyšly jeho knihy: Zlý farář přejel hodného psa (2007), Pane faráři, já vás budu muset zabít! (2007) a Všichni svatí s hašlerkou (2009). (Založil/a: DominikM)