White light/white heat

White light/white heat

Podtitul: Velvet Underground den po dni

Volvox Globator - 2011

Volvox Globator (2011) 364

Historie legendární americké rockové skupiny Velvet Underground doslova den po dni popsaná ve vyčerpávající publikaci. Encyklopedické informace o koncertech, nahrávání a všem, co tuto slavnou kapelu konce 60. let 20. století provázelo. (Založil/a: bowiegirl16)

#hudba

prkali
  21. 5. 2016, 13:14
Ten Unterberger to vzal opravdu důkladně. Historie kapely je v této knize neběžně velkého formátu opravdu zachycena rok po roce a den po dni - navíc drobounkým písmem! To než dočtu, budu muset nejspíš několikrát vyměnit skla v brýlích za silnější... Nejspíš to ani do smrti nezvládnu... ale zajímá mě to, ačkoli Velvety jsem nikdy moc neposlouchala. Ve spojení s nimi se mi vždy spíše vybaví temný hlas Nico doprovázený těmi obskurními varhánkami, když hrála sama. Nebo Lou Reed v Pražské křižovatce v duetu s Renée Flemingovou - http://www.youtube.com/watch?v=-ajDKcGkOCg