Moje nejmilejší psí historky

ISBN: 978-80-7384-351-9

Baronet (2010) 978-80-7384-351-9 160
Baronet (2007) 80-7214-726-9 160
Baronet (2004)

Tato překrásně ilustrovaná knížka obsahuje deset nejoblíbenějších příběhů o psech podle vlastního výběru Jamese Herriota - nejslavnějšího veterináře. Všechny již byly dříve vydány v českém jazyce jako součást jeho jiných vyprávění, některé v poněkud jiné podobě. V nové, původní, rozkošné předmluvě vypráví autor o svých vlastních psech, beaglovi Samovi, teriéru Bodiem a dalších milovaných zvířatech.
Z následujících okouzlujících stran živě vystupují věrohodně popsané charaktery Jocka, který se za žádných okolností nevzdává boje o svou pozici psí jedničky, Brendyho s jeho nutkáním prozkoumávat odpadkové koše a dalších výrazných psích individualit. Ve výběru však najdeme i něžné příběhy opuštěných psů, kteří získali nový domov a novou naději jako zlatý teriér Roy, i příběhy o důležitosti psů pro život osamělých stárnoucích lidí. Nevyhnutelně zde jsou i tři příběhy o pekingském psíku Tricki Woo, Herriotovu oblíbenci - jak v knihách tak ve filmu a televizi.
Ilustrace Lesley Holmesové vystihují nejen charakter každého ze psů ale také dokumentují krásnou yorkshirskou krajinu, v níž James Herriot žil a v níž se jeho příběhy odehrávají.

Povídky:
- Herman: Šťastný konec
- Brandy: Pes, který vybíral popelnice

ribička
  12. 9. 2010, 10:43
K Herriotovi jsem se dostala tak, že mi ho ségra přinesla z knihovny, abych si taky občas přečetla něco normálního. Nutno podotknout, že v té době jsem si úspěšně vymývala mozek dívčími románky. Už ani nevím, která kniha to byla, ale přečetla jsem je všechny a všechny se mi moc líbily. Psí příběhy asi nejvíc. I když kočky taky nejsou špatný.