Půlnoc

Originální název: Midnight

Naše vojsko - 1993
ISBN: 80-206-0323-9

Naše vojsko (1993) 80-206-0323-9 303

V městečku Moonlight Cove došlo k několika záhadným úmrtím a zdá se, že místní policie se snaží vše ututlat. Agent FBI Sam Broker přijíždí do Moonlight Cove, aby odhalil případné spiknutí. Brzy však zjišťuje, že skutečnost je mnohem hrozivější, než by si dokázal představit v těch nejděsivějších snech. Většina obyvatel městečka již prodělala konverzi v bytosti, které dokáží měnit svoji fyzickou podobu a někteří se mění v regresivisty – zrůdy neschopné ovládnou svoji touhu po lovu a zabíjení. Za vším stojí šílený vynálezce Thomas Shaddack. Sam Broker potkává Tessu Locklandovou – nezávislou dokumentaristku, která se pokouší objasnit podivnou smrt své sestry, dvanáctiletou Chrissie Fosterovou – děvčátko s mimořádnou fantazií a válečného veterána Harryho Talbota – mrzáka se schopností radovat se z života. Spolu musí zabránit Shaddackovi v uskutečnění jeho šíleného plánu... (Založil/a: Toffife)

Hazakiros
  1. 11. 2013, 21:54
Tak to vypadá, když si člověk chce hrát na Boha. Napínavé čtení se zajímavým námětem a výborným zpracováním. Má první kniha od Koontze. V té chvíli jsem si byl okamžitě jistý, že ne poslední.
Má oblíbená svatá trojice- King, Koontz a Simmons.
nečik
  11. 10. 2011, 7:59
A jo, kdyby to byl film, byl by to klasický béčkový horor. Je to svižné čtení, napínavé a krvavé. Nuda rozhodně při čtení nebyla.
slide
  28. 8. 2010, 19:34
V kategorii horroru Půlnoc asi splňuje vše, co tento žánr mít má .Napětí,překvapivé situace a s přibývajícími stránkami také přibývající počet obětí. Při této knize se fanoušci horroru nudit nebudou
Slarque
  28. 5. 2014, 18:53
Horor, který začíná výborně a běží jako vítr prakticky od první stránky. Jenže o pár desítek stran později už jsem věděl, co se v kalifornském městečku Moonlight Cove děje a přišlo mi to jako úplně pitomá fantasmagorie. Přirovnal bych to k atmosférickému filmovému hororu, který po parádní první čtvrthodině ukáže divákům za plného denního světla laciné digitální bubáky, a ať už dál autoři dělají cokoli, všechno šlo nenávratně do kopru.