Severně od šedesáté páté
Originální název: Severně od šedesáté páté
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Triton - 2015
ISBN: 978-80-7387-855-9

Triton (2015) 978-80-7387-855-9 232
Zvláštní vydání (2013) 87 e-reading, e-kniha

Strhující příběh z prostředí záchranářů na kanadském severu s dramatickou, velmi reálnou zápletkou. Gradující děj je založený na autorově znalosti prostředí kanadského severu i záchranářské a pohotovostní práce v extrémních podmínkách. Otázku, kolik pravdy je v příběhu obsaženo ponechává autor otevřenou. Román je doplněný fotografiemi z autorova osobního archívu. (Založil/a: proha)

Brigitte
  18. 6. 2015, 20:16
Byli sehraná parta. Dva špičkoví lékaři pracující v extrémních podmínkách. Kamarádi ze školy. Věděli, že se jeden na druhého mohou spolehnout. A přesto. Jeden jediný hloupý kelímek od kávy odstartoval jednu tragédii za druhou. Jen protože byl výherní.
Čeho všeho se lze vzdát, co všechno lze ztratit pro peníze? Ve hře je totiž úplně všechno. Kamarádství, rodina i zdraví.
Mnohdy už v životě jsem měla pocit, zda ztratit neznamená získat a naopak získat ztratit. A pak mě trápí ještě jedna otázka. Kdybychom se ocitli v jejich kůži, dokázali bychom být lepší? Nejsem si tím vůbec jistá.