Zvěrolékař v povětří

Originální název: Vet in a Spin

Baronet - 2007
ISBN: 978-80-7384-035-8

Baronet (2007) 978-80-7384-035-8 256

James Herriot, pevně upnutý v bezpečnostních pásech v kokpitu leteckého trenažéru, musel v knížce Zvěrolékař v povětří vyměnit své civilní holínky a manšestrové kalhoty za boty ze skopovice a neforemnou leteckou výbavu, ale novou profesi nenalezl. Nakonec RAF (vojenské letecké síly Velké Británie) přistoupily na jeho stanovisko...
Šestý svazek pamětí autora zastihuje, jak sní o dni, kdy se bude moci vrátit ke své ženě Heleně, malému synkovi Jimmymu, společníkovi a veterináři Siegfriedovi, věčnému studentu Tristanovi - a všem starým přátelům z Darrowby - dvounohým i čtyřnohým.

Lenka R.
  28. 12. 2011, 10:54
První a zatím jediná kniha, kterou jsem od Herriota četla - a díky ní se z něho stal okamžitě můj oblíbený autor. Popisuje nejen skvěle své vlastní myšlenkové pochody, ale i svou práci - co pro mě bylo nejdůležitější. Nádherně popisuje jednotlivé svoje případy, jejich obtížnost, jejich řešení, svoje pocity z nich a myšlenky. V knihovničce mám připravenou další knihu od tohoto autora - nemohu se dočkat, až si k ní sednu :-).