Historička

Historička Originální název: The Historian

Ikar - 2006
ISBN: 80-249-0748-8

Ikar (2006) 80-249-0748-8 711

Pozoruhodně dobře napsaný příběh o pátrání po vědci, který zmizel během hledání pravdy o Drákulovi, krutém středověkém vládci Vladu Narážeči, archetypálním strašákovi, jehož upírská legenda přežila víc než šest století. Příběh začíná v roce 1972, když dcera amerického diplomata v Amsterdamu najde v pracovně svého otce hromádku starých dopisů, které začínají slovy Můj milý nešťastný následovníku a vyšlou ji na dlouhou nebezpečnou objevnou výpravu sahající čtyřicet let do historie její rodiny a pět set let do dějin Transylvánie. (Založil/a: Toffife)

Elizabeth Kostova Elizabeth Kostova
*26.12.1964

Nestea
  6. 8. 2011, 20:22
Čekala jsem od této knihy daleko více. Ve finále jsem zjistila, že mě skoro nebavila. Přesně jako ostatní nemohu ji ani doporučit ani říci, že je špatná. Vůbec nic ale ve mne nezanechala.
teola
  8. 7. 2011, 20:38
Historička není špatná. Je jen dlouhá a má podivné množství náhod a ještě podivnější závěr ( čímž myslím nejen Helenino ,,zmizení"), který po rozvleklých pasážích ( hlavně začátek ) končí velmi uspěchaně . Ale že bych se cítila ochuzená o část života, kterou jsem strávila u knihy, to tedy ne.
Jadelaine
  5. 8. 2013, 18:17
Tato kniha se mi moc líbila, rychle mě vtáhla do děje a ze začátku jsem měla pocit "skutečného" příběhu. Bavilo mě si hledat místa a údaje z příběhu na internetu. Doporučuju...
chrispe
  14. 10. 2012, 21:47
S touto knihou je to jako na houpačce. Chvílemi máte pocit, že se unudíte k smrti a jen tak tak se přemáháte, abyste nepřeskakovali řádky.. odstavce.. a potom přijdou pasáže, z kterých naopak nemůžete odtrhnout oči a jen hltáte příběh. Bohužel, těch prvních je tam podle mě více.
eleni.rat
  9. 6. 2013, 14:11
Tato kniha je čtivá a dávám 4 hvězdy, protože mě opravdu většinu času bavila. Začátek byl opravdu velmi zajímavý a čtivý, rychle jsem se dostala do děje a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Ke konci už mě to trochu zklamalo, protože i přes velmi popisný začátek je konec takový (dle mého) splácaný honem honem, aby to nějak dopadlo.. I tak mě ale tahle knížka bavila :)
hanka24
  21. 9. 2014, 17:53
Obsahuje spoiler spoiler Taková pohádková knížka :) Prvních pár kapitol mi dělalo trochu problém zorientovat se kdo je kdo. Ale pak jsem hltala kapitolu za kapitolou. Jen konec mi na rozdíl od celé knihy přišel jakoby useknutý. Prostě ho zastřelili stříbrnou kulkou a konec. A co těch 700 napínavých stran předtím? Každopádně ji čtu přesto znovu.
tinkakopek
  31. 3. 2013, 1:38
nemohu si pomoct, ale tato kniha mě zklamala, tak nějak jsem od ní čekala více, připadá mi tak nějak zbytečně natahovaná
Latrollka
  15. 11. 2016, 23:56
Další z knih, které mám moc ráda, četla se mi velice dobře. Děj byl rychlý, přehledný, zajímavý napínavý. Vřele bych tuto knihu doporučila :-)
klaraH
  12. 5. 2014, 15:39
Mně se kniha líbila - nic jsem o ní nevěděla, nic jsem tedy nečekala. Oceňuji překlad, text si zachoval určitou poetiku, pokud máte vztah k cestování, historii, tak často vyčítané dlouhé popisy vám nijak vadit nebudou. Není to klasická action sotry, ačkoli příběh má napětí a je pravda, že trochu rychlejší tempo by ke konci nebylo na škodu, když už je čtenář opravdu zvědavý, jak to tedy bylo, je, bude. Hodnocení 75%
Auril
  23. 7. 2012, 10:43
Nudné!!! Velmi výjimečně přeskakuji v knihách řádky... tady jsem byla nucena jinak bych se zřejmě unudila k smrti a s četbou knihy bych se trápila ještě mnohem déle než jsem se ve finále trápila.
Našly by se zde dobré pasáže, ale velmi pomálu.

Takže kniha dle mého názoru nemastná neslaná a druhé přečtení nepřipadá v úvahu.
Jersika
  30. 3. 2012, 13:19
Prvních 500 stran se mi moc líbilo, zvláště začátek doslova vtáhl do děje, ale postupně to nějak sláblo a konec mě skoro zklamal, jak kdyby to autorka rychle potřebovala dopsat. Nebála bych se říct, že ten konec tak nějak odflákla :). Nicméně převážná většina knihy opravdu stála za přečtení. Takže doporučuju ;).
Mach
  30. 1. 2012, 17:30
Moc se mi Historička líbila,krásný příběh ..Mám ráda knihy,kde popisují jak bádají v historii a určitě jsem se ani chvíly nenudila
Magdala81
  17. 7. 2011, 11:42
Knížka je to zajímavá, ale místy jsem měla co dělat, abych ji neodložila. Některé pasáže jsou moc zdlouhavé. Celkově ale se mi líbila, není to ztracený čas.
kaliro
  1. 7. 2011, 9:34
Celý román je opředen autorčinou láskou ke knihám; ač mám rád historii, v této podobě ji moc nemusím, i když jazyk autorky je hezký :) Mé hodnocení jsou 3 hvězdy :)
kusma
  12. 1. 2011, 14:55
Knihu nelze ani doporučit ani nedoporučit, je to jedna z těch, kterou odložíte do knihovny a při opětovném pohledu na ni si na nic nevzpomenete, nic nepocítíte (ani v dobrém, ani ve zlém) - tak to je aspoň u mě.