Strážce ohně

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Karmelitánské nakladatelství - 2012
ISBN: 9788071956211

Karmelitánské nakladatelství (2012) 9788071956211 293

Dobrodružný příběh chlapce Vojmíra se odehrává na pozadí válečných střetů Velkomoravské a Východofranské říše. Na pozvání knížete Rastislava přicházejí soluňští bratři Konstantin a Metoděj na Velkou Moravu, aby tu založili školu. A právě do této školy se dostává za dramatických okolností chlapec Vojmír. Prožívá zde své lidské i duchovní zrání, poznává nové přátele, ale rovněž své schopnosti i slabosti. Objevuje přitom vyspělou byzantskou kulturu a světlo křesťanské víry. Nejlepším učitelem a rádcem je pro něj hlavně ve chvílích beznaděje a opuštěnosti otec Konstantin. Jak se Vojmír rozhodne v téměř bezvýchodných situacích? A jaké životní poslání mu Bůh připravil? Napínavá kniha zaujme všechny děti i dospělé, kteří milují dobrodružství a dějiny našeho národa. (Založil/a: Darkry)

Oldřich Selucký Oldřich Selucký
*31.12.1955

finduilas
  17. 6. 2015, 16:46
Krásné, neočekávané překvapení. Trochu jsem se knihy bála, zda nebude napsána trochu moc pro děti a jestli mi bude vyhovovat autorův pohled na rané křesťanství na Moravě, po přečtení jsem však byla zanechána naprosto bez dechu. Krásně napsané, skvěle vypointované, překvapivě sympatičtí hrdinové: jednoznačně jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. Příběh nikdy nepřestává být napínavý a na konci se čtenář dočká i jistého překvapivého zvratu, ze kterého jsem nadšená ještě teď. Jdu si přečíst druhý díl.