Tajemství papežovy knihovny - Cínové ostrovy

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-260-4826-8

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-260-4826-8 490 UFITA

Vnímavému čtenáři román předkládá další překvapující pohled do vzrušujícího zákulisí převratných událostí první poloviny 16. století. Ve třech dějových liniích se rozvíjí napínavý příběh reálných historických postav. Charakteristickým rysem je střetávání hermetických pohledů na život a svět s dogmatickým křesťanstvím. Ježíš nebo Kristus? – to je jedna ze zásadních otázek, které autor uvážlivě analyzuje a dospívá k světově unikátním závěrům doloženým seriózními historickými fakty. Golgota nic neuzavřela.
Tajemství keltských druidů, esejců, templářů, maltézských rytířů a alchymistů je krok za krokem odhalováno v prastarých svitcích. (Založil/a: zelmi)

zelmi
  24. 5. 2014, 16:19
Pomalý rozjezd knihy, kdy jsem se až nudila, vystřídaly zajímavé myšlenky, které by zacvičily s celou církví ještě dnes. Je jen škoda, že příběhy hlavních hrdinů, které jsou spíše vedlejší a obohacují knihu o nějaký děj, nebyly dovyprávěny. Pokud se vrátím k jádru knihy - k filosofickým úvahám - pak se jedná o naprosto zajímevé záležitosti. Není pro mne překvapením, jaké je rozuzlení daného tajemství, to tak nějak víme všichni ve skrytu duše sami, ale zajímavé jsou úvahy o Janu Křtiteli a bafometovi. Jen by mne zajímalo, jestli jsou tyto úvahy založeny na skutečnosti nebo si je autor přibarvil.
Další zajímavou součástí knihy je popis doby a zase se mi potvrzuje to, že historie se opakuje, i když prostředky nebo způsoby se zdají býti různé, ale svět se nezměnil i když je technologicky vyspělejší. Podstata mocných a těch, co po moci dychtí, zůstává stejná.