Základy cestovního lékařství

Základy cestovního lékařství Originální název: Základy cestovního lékařství

Galen - 2006
ISBN: 978-80-7262-435-5

Galen (2006) 978-80-7262-435-5 288

Cestovní medicína je celosvětově uznávaná mezioborová lékařská specializace, zabývající se prevencí, diagnostikou a léčbou nemocí, které vznikly v souvislosti s cestováním. Knížka by měla sloužit jako základní příručka nejen pro infektology a epidemiology, ale i pro lékaře pracovního lékařství, praktické lékaře, dětské lékaře, internisty i lékaře ostatních oborů, kteří zabezpečují zdravotnickou přípravu a informace o ochraně zdraví u cestovatelů. Autoři se snažili shrnout nejdůležitější pokyny a rady, které mohou zabránit zdravotním problémům cestovatelů. Kniha by měla navíc doplnit znalosti lékařů, kteří se dnes mnohem častěji setkávají s u nás neobvyklými příznaky různých onemocnění nejen u cizinců, ale stále více u cestovatelů vracejících se z tropů či subtropů. Problematiku uvedenou v knize vyučují oba hlavní autoři v kursech cestovního lékařství v Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví. (Založil/a: vladislaus)