Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nikola Tesla - vládce blesků

70%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nikola Tesla - vládce blesků
Autor:
Originální název: Nikola Tesla- povělitěl molnij

Nejnovější vydání:
Eugenika - 2012
Počet stránek: 288
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 3x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Eugenika (2012) 288

Co je skryto za tajemnými vynálezy Nikoly Tesly ? Jaké spojení bylo mezi velkým vynálezcem a záhadou zmizení torpédoborce Eldridge při Filadelfském experimentu ? Tyto a mnohé další otázky, které uchvacují fantazii každého čtenáře, zkoumá autor prizmatem nejnovějších poznatků vědy a techniky.
Kniha je napsána formou sborníku populárních článků, jež se zabývají temnými skvrnami v životopise tohoto vynikajícího elektrotechnika a vynálezce, a je určena širokému okruhu čtenářů, kteří se kromě jiného zajímají o tajemství vědeckých výzkumů pro vojenské účely. (Založil/a: zelmi)

(více)  

Štítky

více  
Oleg Fejgin Oleg Fejgin

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

zelmi
60% 60% 60% 60% 60%
  3. 1. 2014, 14:32
Autor je akademik a teoretický fyzik, to se odráží na stylu knihy, která je sepsána odborně ale srozumitelně i pro běžného čtenáře. Autor zmiňuje jméno Tesla pouze párkrát, spíše se zaměřil na popis jevů, na kterých tesla stavěl své teorie a vynálezy. Též shrnuje výzkum vědců v těchto oblastech.
Teslu staví spíše do pozice iluzionisty než vynálezce a připomíná, že se nám dochovalo jen málo z Teslovy tvorby, abychom o něm mohli mluvit jako o geniálním vynálezci. Píše, že někteří autoři jej příliš vyzdvyhují a možná i zkreslují údaje neboť jméno Nikola Tesla je nyní pro spisovatele velmi atraktivní.
Na knize mi vadily dvě věci, jednak, že Teslovo jméno je prakticky okrajová záležitost (konkrétní vynálezy, až na pár výjimek, jsou téměř tabu) a jednak autorovo doslvoné rýpání do ufologů a lidí zajímajících se o paranormální jevy. Dle mého názoru do odborné publikace toto nepatří a když už, tak bych být autorem zvolila vzdělanější způsob prezentace a ne styl bulvárního plátku.